Data wygenerowania zapytania ofertowego: 2018-11-06
Zapraszamy Państwa do złożenia oferty na wykonanie zadania inwestycyjnego:
"Wykonanie stanowiska do mieszania tworzywa GAM w zakładzie SGL Graphite Solutions Polska Sp. z o.o. w Nowym Sączu".
Zadanie dotyczy wykonania stanowiska do mieszania tworzywa GAM z mieszarką oznaczoną jako MEV1200, według dostarczonego przez Zamawiającego projektu, wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem i wyposażeniem ( w załącznikach znajdują się rysunki poglądowe stanowiska).
.
Zakres zadania:
I. Dane charakterystyczne mieszalnika:
1. Ogólne:
- długość – 3500 mm
- szerokość – 2480 mm
- wysokość – 1800 mm
- ciężar – ok. 10,2 t
- ciężar z wypełnieniem – ok. 11,9 t
- objętość całkowita – 1200 l
- objętość użytkowa 800 l
- ciężar mieszadła – ok. 650 kg
2. Napęd:
- silnik 2Sg 200L4-V
- napięcie zasilania – 400/690 V (380/660V)
- moc – 30 kW
- reduktor stożkowo-walcowy
- sprzęgła kłowe ROTEX
3. Ogrzewanie promiennikowe
- temperatura masy mieszanej – max. 300 st. C
- moc regulowana bezstopniowa – 42-70 kW
- ilość promienników – 4 szt.
II. Główne zespoły mieszarki:
1. Korpus
- koryto
- stojaki
- ściany boczne
- uszczelnienie dławikowe
- wykładziny
- uszczelnienie
2. Zespół napędowy
- napęd
- osłony kół zębatych
- koła zębate
- mieszadła „SIGMA”
- wał napędowy
- obudowy łożysk
3. Pokrywa korpusu mieszarki – według zaktualizowanej dokumentacji!
- właz kontrolny
- zasyp zestawu suchego
- komin z płytką bezpieczeństwa
- wentylacja mokra i sucha
- wlew lepiszcza
4. Zamknięcie otworów wyładowczych
- zasuwa
- wysyp
- siłowniki
- układ sterowania zasuwami
- instalacja doprowadzania oleju
5. Instalacja gazowa* - poza zakresem zadania
6. Osłona wału napędowego
7. Fundament* - poza zakresem zadania
8. Układ odprowadzania spalin
- kanały spalin
- regulacja przepływu
III. Opis wykonania i złożenia:
1. Podstawowym elementem mieszarki jest korpus w skład którego wchodzi spawane z blach koryto wyłożone przyspawanymi punktowo wykładzinami odpornymi na ścieranie. Koryto ustawione jest na dwóch spawanych z blach stojakach, wzmocnionych dodatkowo żebrami. Od zewnętrznej strony koryto jest zamknięte ścianami bocznymi (z izolacją cieplną). Te trzy elementy są skręcane ze sobą śrubami tworząc w ten sposób korpus mieszarki w którym osadzone są dwa mieszadła „SIGMA” uszczelnione uszczelnieniem typu dławikowego.
2. Mieszadła są wykonane ze staliwa węglowego konstrukcyjnego ogólnego stosowania z napawanymi krawędziami natarcia napoiną odporną na ścieranie. Dodatkowo na stojakach zabudowany jest wał napędowy. Tak mieszadła jak i wał napędowy są ułożyskowane w dzielonych obudowach co umożliwia łatwiejszy montaż i demontaż. Poza tym do stojaków przykręcone są obudowy przekładni zębatych wykonane jako spawane z blach i profili stalowych.
3. Mieszadło pierwsze jest napędzane przez zespół kół zębatych I i II które zazębiają się z kołami zębatymi osadzonymi na wale napędowym, natomiast mieszadło drugie obraca się przez koła zębate osadzone na jego czopach które to z kolei zazębiają się z kołami zębatymi mieszadła pierwszego. Koła zębate są wyposażone w odrzutniki olejowe specjalnej konstrukcji uniemożliwiające wydostawanie się oleju na zewnątrz obudów kół, natomiast uszczelnienie mieszadeł z obudowami łożysk realizują pierścienie filcowe.
4. Od góry koryto zamknięte jest spawaną pokrywą (z izolacją cieplną) przykręconą śrubami. Posiada ona właz kontrolny, komin z płytką bezpieczeństwa, kródźce zasypu i wyrównania ciśnienia oraz pomiaru. Do koryta przykręcony jest kanał odprowadzenia spalin z możliwością regulacji strumienia.
5. W dnie koryta znajdują się dwa otwory wyładowcze zamykane i otwierane zasuwami przy pomocy siłowników hydraulicznych dwustronnego działania z czujnikiem położenia tłoka. Siłownik mocowany jest na wsporniku przykręconym do stojaka mieszarki, natomiast tłoczysko połączone jest z zasuwą. Płaszcz mieszarki jest ogrzewany głównie na drodze promieniowania przez cztery promienniki gazowe.
6. Napęd główny składa się z silnika elektrycznego, sprzęgła kłowego, reduktora kątowo-walcowego z którego przez sprzęgło elastyczne jest przenoszony na wał napędowy mieszarki. Jest on zabudowany na oddzielnej ramie (płycie) fundamentowej.
.
Uwagi:
- Zadanie obejmuje dostawę wszystkich elementów wchodzących w skład systemu, wyszczególnionych w zapytaniu oraz w dokumentacji szczegółowej, wraz z ich złożeniem w całość (bez montażu finalnego w miejscu funkcjonowania)
- Mieszarka powinna być zaopatrzona w tabliczkę znamionową zawierającą następujące dane: Nazwę urządzenia, pełną nazwę producenta, numer fabryczny urządzenia, rok budowy, pojemność, moc grzejników. Tabliczkę znamionową umieścić należy w miejscu widocznym i dostępnym dla obsługi.
- Wszystkie zespoły, podzespoły i części należy wykonać zgodnie z dokumentacją techniczną i zawartymi w niej materiałami, obróbką cieplną, wymiarami, tolerancjami i warunkami technicznymi wykonania. Odlewy powinny być wykonane bez żadnych zapiaszczeń, niedolewów, pęknięć odlewniczych, jak również należy je poddać obróbce cieplnej wg wymagań na rysunkach lub norm przedmiotowych. Elementy spawane powinny mieć spoiny wykonane zgodnie z technologią spawania bez żadnych nieciągłości, wad spawalniczych i szlaki. W przypadku stwierdzenia braków lub niesolidności wykonania, należy w/w elementy naprawić lub wykonać jako nowe. Wszystkie części i zespoły z chwilą przystąpienia do montażu powinny być starannie wyczyszczone. Szczególną uwagę zwrócić na oczyszczenie powierzchni współpracujących. Wszystkie elementy jak i całość urządzenia starannie i estetycznie wykończyć. Wszelkie zmiany odbiegające od dokumentacji należy uzgodnić z projektantem.
- Koryto jest to element spawany który należy poddać wyżarzaniu odprężającemu lub odprężyć elektrowibracyjnie. Powierzchnie koryta, do których przyspawane będą punktowo wykładziny wykonane z blach odpornych na ścieranie, powinny być wykonane tak, aby dokładnie do nich przylegać. Wykładziny te mają być osadzone na lepiku grafitowym, który ma zwiększyć odprowadzanie ciepła. Kształt powierzchni wykładzin powinien zapewnić założony luz pomiędzy korytem a mieszadłami. Obróbkę wykańczającą należy wykonać po powyższych operacjach z jednego zamocowania. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, aby powierzchnie boczne koryta, które będą później skręcone ze stojakami były wykonane prostopadle do osi mieszadeł. Otwory wyładowcze, po których przesuwają się zasuwy, powinny mieć powierzchnie gładkie, aby po ich zamontowaniu nie następowało dodatkowe tarcie jak i zakleszczenia.
- Stojaki są wykonane jako elementy spawane które należy przed obróbką wykańczającą poddać wyżarzaniu odprężającemu lub odprężyć elektrowibracyjnie. Po obróbce podstaw i powierzchni, na których będą zamontowane oprawy łożysk, należy obrabiać płaszczyzny złożenia stojaków, koryta i ścian bocznych, po czym po ich skręceniu obrobić wspólnie otwory pod uszczelnienia dławikowe. Należy zwrócić uwagę na utrzymanie wymiarów odległości podstaw opraw łożyskowych od osi otworów dławikowych. Wszystkie te operacje należy wykonać z jednego zamocowania.
- Odlewy mieszadeł wykonane są ze staliwa węglowego konstrukcyjnego ogólnego stosowania i nie mogą posiadać żadnych wad odlewniczych typu jamy usadowe, pęknięcia, zażużlenia czy zapiaszczenia. Należy je poddać obróbce wyżarzania odprężającego. Miejsca na płaszczyznach natarcia przeznaczone do napawania należy przygotować przez obróbkę wiórową lub szlifowanie ręczne do czystego metalu, po czym operację napawania należy przeprowadzić tak, aby nie doprowadzić do miejscowych przegrzań (czyli naprzemiennie) z równoczesnym podgrzewaniem mieszadeł. Należy zwrócić uwagę aby napoina była czyszczona ze szlaki oraz młotkowana. Operacja napawania ma zapewnić utrzymanie pełnego zarysu mieszadeł. Po wykonaniu tych operacji można przystąpić do obróbki skrawającej i wykańczającej czopy oraz powierzchni natarcia mieszadeł.
- Zasuwy są również elementem spawanym - obróbkę wykańczającą należy wykonać po spawaniu i wyżarzaniu odprężającym. Zasuwy w czasie pracy nie powinny się zacinać ani zakleszczać. Luzy pomiędzy zasuwami a płaszczyzną otworów w korpusie powinny mieć stałą i jednakową wartość.
- Dla opraw łożysk należy zwrócić szczególną uwagę na wysokość od osi łożysk do podstawy (stojaki). W przypadku wysokości mniejszej niż zakładana, uzupełnić wymiar podkładkami dystansowymi wykonanymi z blach.
- Osłony kół zębatych składają się z dwóch części (dolnej i górnej). Są wykonane jako spawane z blach i profili stalowych i należy je poddać wyżarzaniu odprężającemu. Po obróbce termicznej osłonę górną i dolną należy skręcić i powierzchnie wewnętrzne półpierścieni obrabiać z jednego zamocowania. Kołnierze osłon winny być równe, tak by zapewnić szczelność połączenia.
- Pokrywę po spawaniu należy poddać wyżarzaniu lub odprężyć elektro-wibracyjnie, a dopiero potem przeprowadzić obróbkę. Kołnierz pokrywy powinien być równy, by zapewnić szczelność połączenia. Otwory montażowe wykonać wspólnie z korpusem mieszarki.
- Wymagania dotyczące montażu zostaną przedstawione po podpisaniu klauzuli poufności której wzór stanowi załącznik do zapytania ofertowego
- Wymagania dotyczące malowania zostaną przedstawione wyłonionemu wykonawcy
- Na wykonane prace Wykonawca udzieli co najmniej 36 miesięcznej gwarancji
.
Warunki ofertowania:
1. Przed przystąpieniem do przygotowania oferty należy przeprowadzić wizję lokalną przedmiotu zapytania ofertowego w celu prawidłowego sporządzenia oferty.
2. Termin wizji lokalnej należy umówić indywidualnie z prowadzącym zadanie - pan Jerzy Michalik tel. 695 745 361; mail: jerzy.michalik@sglcarbon.com w godz. 08.00 do 14.00 (SGL Graphite Solutions Polska Sp. z o.o., ul. Węgierska 188, 33-300 Nowy Sącz).
3. Warunkiem możliwości poruszania się po naszym zakładzie jest posiadanie sprzętu ochrony osobistej, tzn. kask, okulary ochronne, odpowiednie obuwie, fartuch.
.
Termin składania ofert: do 26.11.2018r. do godz. 09.00
Termin realizacji: do uzgodnienia (jedno z kryteriów oceny ofert)
.
Oferta powinna zawierać:
- cenę jednostkową netto za całość zadania
- szczegółowy kosztorys zgodnie z zakresem technicznym
- warunki płatności
- termin realizacji
- warunki gwarancji
.
Termin do którego Oferent będzie związany złożoną ofertą wynosi 60 dni od wyznaczonego terminu składania ofert.
.
Warunki realizacji przedmiotu zapytania ofertowego (zamówienia) oraz wymagania wobec Wykonawcy zawierają: Ogólne Warunki Zakupów, Ogólne zasady wykonywania prac przez firmy zewnętrzne, wzór umowy (Zamawiający dopuszcza niewielkie zmiany w zapisach umowy dostosowując umowę do charakteru wykonywanej usługi).
.
ZASTRZEŻENIA ZAMAWIAJĄCEGO:
1. Przekazane materiały jeżeli takie występują są objęte klauzulą poufności. Kopiowanie i rozpowszechnianie dla celów nie związanych z zakresem prac niezbędnych do złożenia oferty, bez zgody Zamawiającego, jest zabronione. Naruszenie zastrzeżenia będzie dochodzone zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego i Handlowego.
2. Zamawiający zastrzega sobie prawo odrzucenia oferty bez podania przyczyny takowego postępowania.
3. Koszty przygotowania i złożenia oferty ponosi wyłącznie Oferent.
4. Złożenie oferty w postępowaniu przetargowym jest równoznaczne z akceptacją zapisów ze wzoru umowy, ogólnej specyfikacji technicznej oraz ogólnych zasad wykonywania prac przez firmy zewnętrzne na terenie SGL Graphite Solutions Polska Sp. z o.o. oraz ogólnych warunków zakupów.
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo modyfikacji lub uzupełnienia treści warunków realizacji przedmiotu zapytania (zamówienia).
6. Warunkiem rozpatrzenia oferty jest obecność na spotkaniu informacyjnym celem przeprowadzenia wizji lokalnej przedmiotowego zapytania ofertowego.
7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do swobodnego wyboru ofert, przesunięcia terminu przeprowadzenia przetargu, negocjacji ceny oraz możliwość unieważnienia postępowania na każdym jego etapie bez podania przyczyn.
Lp. | Nazwa produktu | Ilość | Jednostka | Załącznik/Link | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | Wykonanie stanowiska do mieszania tworzywa GAM w zakładzie SGL Graphite Solutions Polska Sp. z o.o. w Nowym Sączu | 1 | Jednostka działania | Czytaj |
Lp. | Tytuł pytania | Data wysłania pytania | Status |
---|---|---|---|
Brak wyników do wyświetlenia |
Załączniki:
OWZ GMS - OGÓLNE WARUNKI ZAKUPÓW TOWARÓW I USŁUG.pdf
86431 kBZałącznik 3 - zespół napędowy.JPG
248825 kBZałącznik 1 - rysunek poglądowy.JPG
244780 kBZałącznik 4 - pokrywa korpusu.JPG
157703 kBZałącznik 6 - odprowadzenie spalin.JPG
101248 kBZałącznik 7 - osłona wału napędowego.JPG
71819 kBZałącznik 5 - zasuwy pod korytem.JPG
175897 kBUmowa o zachowaniu poufności wzór GMS.doc
56320 kBWaluta: PLN
Data i godzina rozpoczęcia przyjmowania ofert:
- - :Data i godzina zakończenia przyjmowania ofert:
- - :Data i godzina zakończenia zadawania pytań:
- - :1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.
2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.
3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.
5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.
6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.
Ogłoszenie nieaktualne
Czas na składanie ofert upłynął...