MECHANIZM ZAŁADOWCZY PIECA TOPIELNEGO + MONTAŻ + URUCHOMIENIE
Przedmiotem zapytania jest dostawa, montaż i uruchomienie mechanizmu załadowczego pieca topielnego, stanowiącego niezbędny element linii odlewniczej.
Mechanizm załadowczy służy do załadunku wsadu do pieca topielnego linii odlewniczej umożliwiajacej wytworzenie odlewu w technologii ciągłego poziomego odlewania z niskojakościowych odpadów poprodukcyjnych z miedzi i jej stopów. Materiał (złom kawałkowy, sztabki i/lub wióry) do kosza mechanizmu załadowczego będzie podawany w miejscu załadunku za pomocą suwnicy lub innym urządzeniem załadowczym. Po załadowaniu, wsadem kosza zsypu wozu operator będzie uruchamiał mechanizm jazdy wózka z kasety sterowniczej. Kaseta sterująca powinna być umieszczona na elastycznym przewodzie i wyposażoną w przyciski monostabilne.
Podjazd wozu do pieca topielnego musi się odbywać po istniejącym już torowisku (szyny) doprowadzonym do miejsca zawsadowania pieca. Wóz musi zatrzymywać się automatycznie w miejscu rozładunku (załadunku) dzięki zastosowaniu wyłączników krańcowych (wóz wycofany, wóz nad piecem topielnym).Uruchomienie podajnika wibracyjnego nastąpi po naciśnięciu przez operatora przycisków na pulpicie sterującym. Praca podajnika wibracyjnego trwa tak długo jak długo trwa rozładunek wozu. O czasie pracy podajnika wibracyjnego zadecyduje operator. Po zawsadowaniu pieca należy wycofać wóz ze strefy rozładunku. Podajnik wibracyjny musi zostać wyposażony w elektrowibratory zabudowane po obu stronach rynny podajnika. Napęd elektryczny jazdy wózka oraz elektrowibratory podajnika wibracyjnego powinny być zasilane z szafy zasilająco-sterowniczej zabudowanej w tylnej części wozu. Kabel zasilający układany równolegle do toru jazdy wózka może znajdować się na zawijaku lub w prowadnikach kabla.
Sterowanie pracą podajnika przez operatora musi się odbywać z kasety sterowniczej umieszczonej na wózku na elastycznym wysięgniku. Zwolnienie nacisku na przycisku musi powodować natychmiastowe zatrzymanie wózka lub wyłączenie podajnika wibracyjnego. Ze względów bezpieczeństwa po obu stronach wózka muszą zostać zabudowane mechaniczne dźwignie bezpieczeństwa zapobiegające najechaniu wozem na przeszkodę. Ugięcie dźwigni powoduje zadziałanie czujników, awaryjne zatrzymanie wozu. Zadziałanie wyłącznika awaryjnego lub dźwigni bezpieczeństwa powoduje wyłączenie napięcia sterowniczego. Ponowne uruchomienie wózka załadowczego możliwe jest po skasowaniu alarmu i ponownym załączeniu napięcia sterowniczego przyciskiem na szafie sterowniczej.
Szczegółowa specyfikacja przedmiotu zamówienia:
Mechanizm załadowczy musi mieć postać wozu załadowczego, składającego się z następujących zespołów:
- zbiornik
- podajnik wibracyjny (rynna)
- podwozie przejezdne z konstrukcja wsporcza
- elektryczny układ zasilania i sterowania (uruchamianie mechanizmu z kasety sterowniczej)
Dane techniczne:
Długo rynny ok. 4360 mm
Szerokość rynny Ok. 720 mm
Wysokość wozu Ok. 1970 mm
Zainstalowana moc napędu jazdy 1 x 1,5kW
Zainstalowana moc elektrowibratorów 2 x 2,2kW
Napięcie zasilania 400V, 50HzMax.
Prędkość przejazdu wozu 0,22 m/s
Masa wozu - ok. 2030 kg
Rozstaw szyn na istniejącym torowisku 740mm
Z uwagi na specyfikę zamówienia, wymagana jest wizja lokalna.
Możliwość przeprowadzenia wizji lokalnej istnieje w dniach - do ustalenia oraz po uprzednim umówieniu się.
Mechanizm załadowczy, stanowiący przedmiot zapytania, musi zostać dostarczony na adres: 40-389 Katowice, ul. ks. mjra K. Woźniaka 24.
1. Atest materiałowy/deklarację/instrukcję użytkowania w j. polskim;
2. Cenę netto;
3. Rodzaj płatności;
4. Termin/czas realizacji od złożenia zamówienia;
5. Gwarancję;
6. Koszt/rodzaj dostawy: rekomendacja na koszt Zleceniobiorcy;
7. Termin max. wykonania;
8. Termin płatności - 60 dni
OSOBA DO KONTAKTU:
Kierownik Działu Utrzymania Ruchu
Adrian Skrybuś
email: askrybus@oms.com.pl
office 0048 32 606 89 27
mobile 0048 799 014 728
Z poważaniem
-----
Dominika Kocoń
e-mail: dkocon@oms.com.pl