Szanowni Państwo,
Grupa LOTOS S.A. zaprasza Państwa do udziału w postępowaniu na „Stworzenie dokumentacji bazowej do budowy systemu zarządzania bezpieczeństwem funkcjonalnym”.
UWAGA! Warunkiem rozpatrywania oferty jest złożenie przez Oferenta wszystkich informacji i dokumentów wymaganych niniejszym Zapytaniem ofertowym.
I. Szczegółowy opis przedmiotu Zapytania ofertowego zawierają Załączniki nr 1 do niniejszego Zapytania.
II. Termin realizacji przedmiotu Zapytania ofertowego:
– rozpoczęcie: po podpisaniu Umowy
– zakończenie: 31 marca 2022 r.
III. W przypadku jakichkolwiek niejasności, prosimy kierować wnioski i pytania poprzez Platformę Zakupową nie później niż do dnia 02 czerwca (środa) 2021 r., do godz. 13:00.
Pytania należy zadawać wyłącznie poprzez Platformę Zakupową.
Odpowiedzi zostaną udzielone do dnia 08 czerwca (wtorek) 2021 r., do godz.13:00.
IV. Ofertę należy złożyć na Platformie Zakupowej do dnia
16 czerwca (środa) 2021 r., do godz. 10:00. V.
Oferta winna być złożona w dwóch częściach: I część – OFERTA MERYTORYCZNA tj.: 1. Kopię międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego posiadanie przez kierownika projektu (lidera procesu) wiedzy i doświadczenia w zakresie bezpieczeństwa funkcjonalnego w aspekcie bezpieczeństwa procesowego. Certyfikat musi być wydany przez uznane jednostki notyfikujące jak np. UDT, TUV, Exida lub tożsame.
2. Przedstawienie przez Oferenta minimum 5 referencji z okresu od 1 stycznia 2018 r. z prowadzenia, koordynacji, weryfikacji cyklu życia systemów bezpieczeństwa (w tym selekcję SIL i weryfikację SIL) w przemyśle chemicznym, petrochemicznym, rafineryjnym lub energetyki zawodowej.
W przypadku braku referencji dopuszczalne jest wskazanie podmiotu i osoby koordynującej Umowę z ramienia Zamawiającego w celu weryfikacji jakości wykonania usługi.
3. Listę projektów potwierdzającą doświadczenie kierownika projektu (lidera procesu) w zakresie prowadzenia, koordynacji, weryfikacji cyklu życia systemów bezpieczeństwa (w tym selekcję SIL i weryfikację SIL) w przemyśle chemicznym, petrochemicznym, rafineryjnym lub energetyki zawodowej.
4. podpisany przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli ze Strony Oferenta Załącznik nr 2 – Oświadczenia Oferenta.
5. Kopie następujących dokumentów: odpis z KRS lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji, umowa spółki w przypadku spółki cywilnej, oraz zaświadczenia o niezaleganiu ze opłatami na rzecz ZUS i US – dokumenty te nie mogą być starsze niż 3 miesiące; decyzji o nadaniu NIP, decyzji o nadaniu REGON.
6. Stosowne pełnomocnictwa do reprezentacji Oferenta w ramach prowadzonego postępowania.
II część – OFERTA HANDLOWA tj.: 1. Cenę ryczałtową netto w PLN za realizację całości przedmiotu Zapytania, w tym kwota za przeniesienie praw autorskich do Dzieła tj.: wypełniony i podpisany przez umocowane osoby ze strony Oferenta Załącznik nr 4 - Tabela cenowa.
W cenie należy ująć wszelkie koszty dodatkowe, jakie poniesie Wykonawca, w szczególności takie jak: koszty podróży, wyżywienie, zakwaterowanie, administracyjne, przesyłki, telekomunikacja itp.
Złożenie w ofercie merytorycznej elementów, które zostały wyszczególnione jako oferta handlowa może skutkować odrzuceniem oferty.
VI. Zmiany lub wycofanie ofert
Oferent, bez żadnych konsekwencji prawnych, może modyfikować lub wycofać swoją ofertę pod warunkiem przekazania pisemnej prośby przed ostateczną datą składania ofert.
Oferent, po wycofaniu swojej oferty, ma prawo złożyć nową pod warunkiem, że zostanie ona dostarczona przed ostateczną datą składania ofert.
VII. Kryteria wyboru oferty:
ETAP I
W oparciu o złożone dokumenty i informacje Komisja dokona oceny ofert wg kryterium:
A. Doświadczenie Oferenta w prowadzeniu, koordynacji, weryfikacji cyklu życia systemów bezpieczeństwa (w tym selekcję SIL i weryfikację SIL) w
przemyśle chemicznym, petrochemicznym, rafineryjnym lub energetyki zawodowej, potwierdzone referencjami oraz doświadczenie kierownika projektu
(lidera procesu) w zakresie prowadzenia, koordynacji, weryfikacji cyklu życia systemów bezpieczeństwa w przemyśle jw., potwierdzone posiadanym
międzynarodowym certyfikatem wydanym przez uznane jednostki notyfikujące jak np. UDT, TUV, Exida lub tożsame.
Firmy, które w procesie oceny uzyskają kolejno największe liczby punktów zakwalifikują się do II etapu.
ETAP II
Kryteria:
A. Punkty uzyskane w I etapie x waga kryterium.
B. Cena ryczałtowa netto w PLN.
Jednocześnie informujemy, że zastrzegamy sobie prawo do unieważnienia postępowania zakupowego, zamknięcia postępowania bez wyboru kontrahenta oraz możliwość przeprowadzenia negocjacji z wybranym Oferentem lub Oferentami do chwili podpisania dokumentu umowy. Zamawiający zastrzega również prawo do przesunięcia terminu wpływu pytań i wniosków od Oferentów, terminu odpowiedzi na zadane pytania oraz terminu składania ofert.
Wybór Oferenta/ów do dalszych negocjacji nie stanowi przyjęcia oferty ani rozstrzygnięcia przetargu w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Grupa LOTOS S.A. zastrzega sobie prawo do zmiany warunków Zapytania w każdym czasie do chwili zawarcia umowy.
Grupa LOTOS S.A. zastrzega sobie prawo do przyjęcia/odrzucenia oferty w całości lub w części.
Grupa LOTOS S.A. zastrzega sobie ponadto możliwość wprowadzenia kar umownych z tytułu nieterminowej realizacji przedmiotu Zapytania ofertowego.
Załączniki:
1. Opis przedmiotu Zapytania – Załącznik nr 1
2. Oświadczenia Oferenta – Załącznik nr 2
3. Wzór Umowy – Załącznik nr 3
4. Załącznik nr 4 - Tabela cenowa
UWAGA!
• Grupa LOTOS S.A. prowadzi działalność z poczuciem odpowiedzialności za skutki swojego działania oraz stosuje jednolite standardy w ocenach etycznego postępowania pracowników i osób trzecich, poszanowania praw człowieka, przestrzegania praw pracowniczych oraz poszanowania środowiska naturalnego.
• Grupa LOTOS S.A. dba o poszanowanie praw człowieka w ramach całego łańcucha wartości prezentowanych w prowadzonej na całym świecie działalności gospodarczej. W duchu społecznej odpowiedzialności za całość życia zbiorowego oraz w trosce o wspólne dobro Grupa LOTOS S.A. podejmuje działania związane z dbałością o przestrzeganie praw i przepisów w prowadzonej działalności, w tym międzynarodowych zasad uwzględniających koncepcję Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). Spółka podejmuje działania związane z kształtowaniem właściwych relacji gospodarczych oraz społecznych.
• Grupa LOTOS S.A. w swoich działaniach dąży do stworzenia środowiska pracy opartego o wzajemny szacunek oraz tolerancję. Spółka zapewnia ochronę danych osobowych i dyskrecję wszystkim osobom, które zdecydują się zgłosić podejrzenie naruszenia obowiązujących w Grupie LOTOS S.A. zasad wyrażonych w Kodeksie Etyki Grupy Kapitałowej LOTOS lub innych regulacji związanych z wdrożoną i stosowaną przez Spółkę koncepcją Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.
Z treścią Kodeksu etyki Grupy Kapitałowej LOTOS można się zapoznać na stronie www.odpowiedzialny.lotos.pl
• Grupa LOTOS S.A. informuje, że na jej terenie obowiązują uregulowania i przepisy obejmujące swym zakresem m.in. bhp, ochronę przeciwpożarową i systemy przepustkowe.
• Wykonawca wybrany w wyniku prowadzonego postępowania zobowiązany będzie do przestrzegania obowiązujących na terenie Grupy LOTOS S.A. procedur.
• Grupa LOTOS S.A. oświadcza, że nie będą refundowane żadne koszty związane z przygotowaniem lub dostarczeniem oferty ani zwracane oferentom nadesłane oferty.
• Grupa LOTOS S.A. informuje, że każdy oferent powinien posiadać polisę ubezpieczeniową stwierdzającą, że oferent jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej kontraktowej i deliktowej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, a w przypadku wyboru jego oferty zobowiązany będzie do utrzymywania ważności tej polisy i dodatkowo uzyska wszelkie, specyficzne dla danego rodzaju usługi lub prac, wymagane ubezpieczenia niezbędne do ich realizacji (np. OC pojazdów i sprzętu, OC za szkody wyrządzone w środkach transportu podczas prac ładunkowych, OC za szkody wynikłe z zanieczyszczenia lub skażenia powietrza, wody lub gruntu wskutek zdarzeń nagłych i nieprzewidzianych, itp.). W przypadku korzystania w ramach realizowanych prac z usług podwykonawców, w ramach polisy musi być zawarta klauzula dotycząca odpowiedzialności podwykonawców.
• Mając na uwadze jakość realizacji zamówienia, bezpieczeństwo pracy oraz ochronę środowiska, Grupa LOTOS S.A. zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia u Wykonawcy auditów w obszarze będącym przedmiotem zamówienia. Działania te mają na celu ocenę spełnienia wymagań określonych
w dokumentach kontraktowych i innych dokumentach przekazanych do stosowania, a także wybranych przepisach prawa, normach i standardach obowiązujących w obszarze zamówienia.
• Grupa LOTOS S.A. zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia wszelkich badań mających na celu sprawdzenie zaświadczeń, dokumentów i przedłożonych informacji oraz do wyjaśnienia finansowych i technicznych aspektów złożonej oferty.
• Grupa LOTOS S.A. zastrzega, że w ramach współpracy oficjalnym językiem będzie język i prawo polskie.
• Ocena ofert dokonywana będzie według zasad określonych w procedurze nr GLS.74.02.00.00 z dnia 15.10.2020 r., określającej zasady wyboru kontrahenta.