Data wygenerowania zapytania ofertowego: 2021-03-12

Tokai COBEX Polska Sp. z o.o.

Piastowska 29

47-400 Racibórz

NIP: 6390003994

www.tokaicobex.com

ZAPYTANIE OFERTOWE NR Z567/289544/aktualizacja1

Uwaga! Zapytanie zostało zaktualizowane w dniu 2021-03-12 r. o godzinie 13:10:05. Jeśli złożyli Państwo wcześniej ofertę, należy przesłać ją jeszcze raz.

Tytuł zapytania

Treść zmian (aktualizacja):

1) W załączeniu dodano poglądowe rysunki istniejących fundamentów nawy 1 starej grafitowni – jak widać są to osobne stopy pod każdą kolumną, Drugi rysunków pokazuje też ogólną lokalizację fundamentowania pod projektowaną linię – będzie to „taśmociąg” a nie maszyna generująca wibracje. Szczegóły mogą się jeszcze zmienić, np. nieco inne umiejscowienie lub gabaryty. W założeniu przenośnik będzie dwupoziomowy: „parter” będzie posadowiony wprost na płycie posadzki , natomiast stojące nad nią okrakiem „piętro” musi już mieć przewidziane fundamenty.

2) koncepcja linii montażowej koliduje z jednym ze słupów na ścianie szczytowej hali (oznaczony czerwonym okręgiem na rzucie fundamentów) - trzeba przewidzieć jego usunięcie lub zastąpienie. Wydaje się, że oparta jest na nim tylko blaszana część ściany szczytowej – do weryfikacji. Na załączonym zdjęciu widać przeciwległą ścianę, ale układ słupów jest identyczny.

3) Drugą konsekwencją przesunięcia słupa będzie konieczność przeniesienia drzwi osobowych EWAKUACYJNYCH z prawej strony bramy na lewą, lub ich zintegrowanie z bramą.

4) Należy również przewidzieć drzwi ewakuacyjne na drugim końcu hali. Dopuszcza się zintegrowanie ich z nową – poszerzoną bramą wyjazdową o szer. min 5,5m (istniejąca brama ma 4,5m), jak było opisane w zapytaniu.

Treść zapytania:

Zapraszamy Państwa do złożenia oferty.

Usługa dotyczy zakładu w Nowym Sączu, ul Węgierska 188

Osoba kontaktowa, koordynator zadania: p. Marek Włodarczyk,+48 18 4425-204, +48 885 974 121, marek.wlodarczyk.external@tokaicobex.com


Spotkanie informacyjne dla oferentów i wizja lokalnych w terenie: 03.03.2021 godz. 12:00. Nowy Sącz, Sala konferencyjna - Główny budynek administracyjny

Uwaga: warunkiem możliwości poruszania się po naszym zakładzie jest posiadanie sprzętu ochrony osobistej tzn. okulary ochronne, kask, rękawice i buty robocze oraz zachowanie reżimu sanitarnego zalecanego przez SANEPID (szczegóły w pliku "Zapytanie budowlanka - FINAL".


Cel zapytania: Opracowanie projektów dla prac budowlanych na terenie firmy Tokai Cobex


1. ZAKRES:

Zapytanie podzielone jest na dwa zadania dotyczące wykonania projektów:

a) adaptacji Nawy 1 istniejącego budynku nr 62 „Starej grafitowni” wraz z wykonaniem dobudówek oraz modernizacją dróg dojazdowych do Nawy 1 od stron pn.-zach. i pd.-wsch.

b) budowy nowej wiaty/hali magazynowej w przedłużeniu budynku nr 61 „Hali NO”

Zadania są traktowane niezalenie i powinny być ofertowane w rozbiciu jak powyżej, jednak w toku postępowania Inwestor będzie preferował Zleceniobiorców, którzy zaoferują zbiorcze wykonanie przedmiotu zlecenia w pkt a) i b). Usługa ma być wykonana kompleksowo przez Zleceniobiorcę, na zasadzie ,,Przygotuj, zaprojektuj i uzyskaj Pozwolenie na Budowę (PnB)".

2. TERMINY:

Terminy wykonania zlecenia mają być rozbite na dwa główne etapy:

2.1. Przedstawienie wstępnej wariantowej koncepcji architektonicznej z wizualizacją przestrzenną inwestycji dla zadań a) i b) wraz z budżetową wyceną ich realizacji oraz wstępnym przewidywanym harmonogramem prac projektowych i budowlanych. - do 23.04.2021

2.2. Projekty budowlane, architektoniczne i techniczne we wszystkich branżach dla zadań a) i b) z uzyskaniem decyzji pozwoleń na budowę wraz z wymaganymi uzgodnieniami, opiniami i/lub ekspertyzami oraz wszystkie projekty wykonawcze wraz z kosztorysami (inwestorski + „ślepy”)
(w przypadku wstępnej koncepcji i wyceny wariantowej przedmiotem projektu będzie tylko wybrany wariant)
ROZPOCZĘCIE ETAPU 2.2 PO UZYSKANIU ZGODY INWESTORA W OPARCIU O WYCENĘ Z PKT 2.1

Dotyczy pkt 2.2.:

Przygotowanie: wszelkie opracowania i dokumenty formalno-prawne niezbędne do uzyskania PnB, m.in., o ile wymagane prawnie – Decyzje: KIP, WZ, DUS, PnB; mapa geodezyjna do celów projektowych, opinia geologiczno-inżynierska, informacja BIOZ, opinia bhp i p.poż., inne wymagane. Zaprojektowanie: opracowanie kompleksowej Dokumentacji projektowej: Projektu zagospodarowania działki lub terenu (PZ), Projektu Budowlanego (PB), Projektu Technicznego (PT) i ew. Ekspertyzy technicznej (ET) w 4 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej (e-mail do osób nadzorujących, z plikami .pdf i .dwg), we wszystkich wymaganych specjalnościach, przez uprawnionych projektantów. Dokumentacja projektowa musi być sporządzona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, branżowymi, bhp, p.poż. sanepid, itp., oraz w oparciu o uzgodnienia międzybranżowe dokonane z przedstawicielami Inwestora w poszczególnych branżach i dziedzinach, jak niżej:

- koordynator zadania & technologia > nadzór: Marek Włodarczyk kom. 885-974-121,

- architektoniczna, konstrukcyjno-budowlana i drogowa > nadzór: Leszek Jasiński kom. 695-745-015,

- sanitarna > nadzór: Tadeusz Gracel, kom. 695-745-303,

- elektryczna > nadzór: Krzysztof Cempa, kom. 695-745-030,

- teleinformatyczna > nadzór: Marcin Twardowski, kom. 695-745-334,

- BHP >nadzór: Marcin Dudzik, kom. 695-745-558,

- p.poż >nadzór: Zdzisław Tokarz, kom. 722-345-653.

Zleceniobiorca wyznaczy swojego pracownika do załatwiania wszelkich spraw formalno-urzędowych niezbędnych do kompleksowego zrealizowania zamówionej usługi, któremu Zamawiający udzieli stosownego pełnomocnictwa

SZCZEGÓŁOWY OPIS ZADAŃ

Ad 1.a)  ADAPTACJA NAWY 1 BUD. NR 62 „STAREJ GRAFITOWNI” WRAZ Z WYKONANIEM DOBUDÓWEK

PRZEZNACZENIE: hala produkcyjna w odpowiedzialności k.o. „NO”, do produkcji wyrobów węglowych.


Podstawowe dane techn. i założenia projektowe adaptowanej hali:

NAWA 1

   Architektura i konstrukcja:

– wymiary zewn. (dł. x szer. x wys.) = ok. 49m x ok. 22m x ok. 13m
- termomodernizacja całej nawy (ściany, okna, bramy, dach, świetlik): ściany i dach z płyt warstwowych, niskofałdowych z rdzeniem z wełny mineralnej – kolor RAL 9006 (jasny popiel); ekspertyza konstrukcji nośnej dachu i ew. jej wzmocnienie lub wymiana; okna ścienne PCW z szybą zespoloną, termoizolacyjną, nieotwierane - kolor RAL 7016 (ciemny popiel); bramy segmentowe z drzwiami w środku, ocieplone, uruchomiana pilotem - kolor RAL 7016 (ciemny popiel) o szer min. 5,5m; świetlik PCW/stalowy z oknami z wypełnieniem poliwęglanowym, termoizolacyjnym, otwierane elektrycznie przyciskami dostępnymi z poziomu „zero” (poziom posadzki hali); min. wymagana temperatura wewnątrz nawy: 17C
- rynny i rury spustowe: PCW lub metalowe – kolor RAL 9006 (jasny popiel),
- posadzka: betonowa o gr. min. 20cm, podylatowana z wypełnieniem elastycznym, zatarta na ostro; obciążenie posadzki -wózek widłowy Kalmar o maks. sile przekazywanej na oś: 30T;
- żelbetowe kanały kablowe i fundamenty pod maszyny i urządzenia planowanej linii technologicznej (produkcyjnej);
- pomieszczenie higieniczno-sanitarne wewnątrz nawy (WC + umywalka);
- malowanie elementów wnętrza hali (słupy - kolor RAL 7016 (ciemny popiel), ściany – kolor RAL 9006 (jasny popiel)),
- obsługa geodezyjna i geologiczna po stronie zleceniobiorcy,

   Sieci i instalacje elektryczne:

- Zapotrzebowanie ma moc elektryczną zainstalowaną w nawie 1 hali będzie znane po zakończeniu prac nad koncepcją linii montażowej, dlatego na bieżącym etapie trzeba sprawdzić rezerwy mocy w najbliższych OPT14 i OPT11 i przewidzieć wariantowo koszt doprowadzenia zasilnia z tych dwóch źródeł.

- Instalacja wewnętrzna elektryczna ma obejmować zasilanie przyszłej linii montażowej, oświetlenie LED hali i oświetlenie LED z czujnikiem ruchu dla dobudówek


   Sieci i instalacje IT:

- konieczne doprowadzenie sieci informatycznej do hali i utworzenie co najmniej jednego stanowiska komputerowego dla obsługi.

- Po powstaniu projektu koncepcji linii montażowej będą dostępne wytyczne odnośnie zapotrzebowania na IT ze strony samej linii.


   Sieci i instalacje grzewcze i sanitarne:

- w budynku jest dostępne zasilanie z centralnej instalacji grzewczej, wymagane jest utworzenie wewnętrznej instalacji grzewczej opartej na nawiewnikach ciepłego powietrza

- wymagane jest utworzenie jednego węzła higieniczno-sanitarnego dla potrzeb obsługi pracującej w hali.


   Instalacje odciągowe i wentylacyjne:

- koncepcja procesu przewiduje uchwycenie oparów masy bezpośrednio z zamkniętego stanowiska, a następnie odprowadzenie do filtra, który powstanie na zewnątrz hali (zakładane miejsce – na stelażu ponad dachem dobudówki stanowiącej magazyn mas i żywic) . Ilość powierza z odciągu będzie znana po zakończeniu projektu koncepcji linii montażowej. Wyniki pomiarów emisji WWA z masy spodziewane są do końca lutego 2021.

- przewiduje się wentylację bytową w sposób naturalny – do weryfikacji.


   Instalacja sprężonego powietrza:

- magistrala sprężonego powietrza przebiega wzdłuż budynku,

- będzie konieczne wykonanie instalacji wewnętrznej z punktami przyłączeniowymi dla potrzeb procesu, utrzymania ruchu itp.


   BHP i P.POŻ.:
- przewidzieć montaż na dachu lin życia zabezpieczających przed upadkiem z wysokości,
- przewidzieć sposób dostępu na dach hali– drabina/zwyżka,

- klasa obciążenia ogniowego <500MJ/m2 ze ścianą szczytową od strony pn.-zach. w klasie odporności ogniowej 1h

Dobudówka-wiatrołap od strony płd.-wsch. I nawybędąca drogą wejścia materiału do procesu

- wymiary zewn. (dł. x szer. x wys.) = ok. 7m x ok. 6,5m x ok. 4,5m , ocieplona, ogrzewana powietrzem z I nawy,
-
fundamenty: stopy żelbetowe, nie wystające ponad poziom posadzki,
- konstrukcja nośna: stalowa - kolor RAL 7016 (ciemny popiel)
- ściany i zadaszenie: z płyt warstwowych, niskofałdowych z rdzeniem z wełny mineralnej – kolor RAL 9006 (jasny popiel),

- brama: rolowana lub segmentowa, szybkobieżna, ocieplona, uruchomiana pilotem - kolor RAL 7016 (ciemny popiel),
- rynny i rury spustowe: PCW lub metalowe – kolor RAL 9006 (jasny popiel),
- posadzka: betonowa o gr. min. 20cm, podylatowana z wypełnieniem elastycznym, zatarta na ostro; obciążenie posadzki -wózek widłowy Kalmar
o maks. sile przekazywanej na oś: 30T;
- obsługa geodezyjna i geologiczna po stronie zleceniobiorcy,


Dobudówka od strony płn.-zach. I nawy - str. prawa – 
Magazyn masy i żywicy do procesu montażu 

- wymiary zewn. (dł. x szer. x wys.) = ok. 7m x ok. 6,5m x ok. 4,5m , ocieplony, ogrzewany:
-fundamenty: stopy żelbetowe, nie wystające ponad poziom posadzki,
- konstrukcja nośna: stalowa - kolor RAL 7016 (ciemny popiel)
- ściany i zadaszenie: z płyt warstwowych, niskofałdowych z rdzeniem z wełny mineralnej – kolor RAL g9006 (jasny popiel),
- zakłada się potrzebę sporządzenia stalowego stelaża ponad dachem magazynu, dla potrzeb późniejszego posadowienia filtra z instalacji odciągowej z wnętrza hali.

- bramy: rolowane lub segmentowe z drzwiami w środku, ocieplone, uruchomiane pilotem - kolor RAL 7016 (ciemny popiel),
- okna: PCW z szybą zespoloną, termoizolacyjną - kolor RAL 7016 (ciemny popiel),
- rynny i rury spustowe: PCW lub metalowe – kolor RAL 9006 (jasny popiel),
- posadzka: betonowa o gr. min. 20cm, podylatowana z wypełnieniem elastycznym, zatarta na ostro; obciążenie posadzki -wózek widłowy Kalmar
o maks. sile przekazywanej na oś: 30T;
- temperatura: min. wymagana wewnątrz nawy: +5C;
- obsługa geodezyjna i geologiczna po stronie zleceniobiorcy,


Dobudówka od strony płn.-zach. I nawy - str. lewa- Magazyn materiałów opakowaniowych w tym drewna

- wymiary zewn. (dł. x szer. x wys.) = ok. 7m x ok. 6,5m x ok. 4,5m , nieocieplony, nieogrzewany:
-fundamenty: stopy żelbetowe, nie wystające ponad poziom posadzki,
- konstrukcja nośna: stalowa - kolor RAL 7016 (ciemny popiel)
- rynny i rury spustowe: PCW lub metalowe – kolor RAL 9006 (jasny popiel),
- posadzka: betonowa o gr. min. 20cm, podylatowana z wypełnieniem elastycznym, zatarta na ostro; obciążenie posadzki -wózek widłowy Kalmar
o maks. sile przekazywanej na oś: 30T;
- wyburzenie istniejących fundamentów żelbetowych: ok. 30m3
- obsługa geodezyjna i geologiczna po stronie zleceniobiorcy,
Wersja MINI :

– tylko zadaszenie z jedną ścianą od str. drogi nr 3 z blachy stalowej, trapezowej, niskofałdowej – kolor RAL 9006 (jasny popiel)

Wersja MAXI :

– nieocieplona dobudówka ze ścianami i bramami

- ściany i zadaszenie: z blachy stalowe, trapezowej, niskofałdowej – kolor RAL 9006 (jasny popiel), należy uwzględnić zabezpieczenie przed kondensacją wilgoci ew. przewiew.

- brama zewn.: rolowana lub segmentowa z drzwiami w środku, nieocieplona, uruchomiana pilotem - kolor RAL 7016 (ciemny popiel),

- brama wewn.: rolowana lub segmentowa z drzwiami w środku, ocieplona, o odporności ogniowej 1h, uruchomiana pilotem - kolor RAL 7016 (ciemny popiel),

Modernizacja dróg dojazdowych od str. pn.-zach. i pd.-wsch. I nawy

- modernizacja istn. i wykonanie nowych dojazdów do nawy od stron szczytowych – ok. 500m2
- wycinka drzew z karczowaniem pni: 7 szt.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Ad 1.b) WIATA/HALA MAGAZYNOWA PRZY HALI „NO”


PRZEZNACZENIE: wiata/hala magazynowa w odpowiedzialności k.o. „NO”, do przechowywania półwyrobów grafitowych/węglowych przeznaczonych do końcowej obróbki mechanicznej oraz wiórów grafitowych/węglowych odzyskanych po tej obróbce.

Podstawowe dane techn. i założenia projektowe planowanej wiaty/hali:

   Architektura i konstrukcja:
- koncepcja i wycena realizacji ma obejmować trzy opisane poniżej warianty, projekt budowlany, architektoniczny i techniczny we wszystkich branżach, w formule PnB - tylko wybrany wariant.

Informacje wspólne dla wszystkich wariantów:

– wymiary zewn. (dł. x szer. x wys.) = ok. 67m x ok. 34m x ok. 10m

- fundamenty: stopy żelbetowe, nie wystające ponad poziom posadzki, rozstaw jak dla hali NO, co 6m,
- posadzka: betonowa, z wyprofilowanymi spadkami, podylatowana, zatarta na ostro;
- obciążenie posadzki: wózek widłowy Kalmar o maks. sile przekazywanej na oś: 30T,
- konstrukcja wiaty: stalowa, zabezpieczona antykorozyjnie, kolor RAL 7016 – ciemny popiel;
- 2 rzędy słupów: jeden przy okapie, drugi wzdłuż ściany istn. hali; rozstaw słupów co 6m nawiązujący lokalizacyjnie do rozstawu słupów istn. hali NO; odl. między rzędami słupów ok. 32m; H= ok. 10m (wys. wyższej krawędź dachu, przy elewacji); h=ok. 5m (wysokość niszczej krawędzi dachu, przy drodze); możliwość dodatkowych słupów pod zadaszenie wnęki pomiędzy płn.-wsch. elewacją budynku stacji filtrów a płn.-zach. ścianą IV nawy halo NO,
- dach: pulpitowy, ze spadkiem od hali w stronę drogi; okap wypuszczony na ok. 1,5m poza oś słupów,
- rynny i rury spustowe: PVC – popielate ew. ciemny brąz, z wpięciem do istn. kanalizacji deszczowej;
- demontaż i utylizacja stalowych słupków anty-uderzeniowych przy krawędzi drogi od strony NO,
- odległość wiaty od drogi nr 4 jak najmniejsza, zgodna z przepisami prawnymi i uzgodnieniami,
- badania geologiczne gruntu i operat z badań – po stronie Zleceniobiorcy/Projektanta,
- obsługa geodezyjna (pomiary, mapki geodezyjne) – po stronie Zleceniobiorcy/Projektanta.

Wariant MINI: wiata lekka

- pokrycie dachu: stalowa blacha trapezowa, powlekana, kolor RAL 9006 – jasny popiel, z łapaczami
śniegu,
- obudowa zewnętrzna: od góry z 3-ch stron, od wolnych krawędzi dachu w dół, do poziomu ok. +4m
nad poziom posadzki betonowej; obudowa stalową blachą trapezową, powlekaną w kolorze RAL
9006 - jasny popiel - przestrzeń od poz. posadzki do poz. ok. +4m niezabudowana (otwarta);

Wariant MAXI: hala

- pokrycie dachu: z płyt warstwowych, niskofałdowych z rdzeniem z wełny mineralnej – kolor RAL 9006 (jasny popiel), z łapaczami śniegu,

- obudowa zewnętrzna: z płyt warstwowych, niskofałdowych z rdzeniem z wełny mineralnej – kolor RAL 9006 (jasny popiel),

- ściany oddzielenia pożarowego – jeśli wymagana, do weryfikacji [wg informacji od Zdzisława Tokarza: budynki parterowe do 20tys m2 mogą stanowić jedną strefę ogniową, więc dobudowywana hala takiej ściany pomiędzy obróbką a magazynem nie wymaga]

- bramy: rolowane, szybkobieżne, ocieplone, uruchomiane pilotem - kolor RAL 7016 (ciemny popiel),w modułach międzysłupowych od str. drogi nr 4;

Wariant MIDI

- pokrycie dachu: z płyt warstwowych, niskofałdowych z rdzeniem z wełny mineralnej – kolor RAL 9006 (jasny popiel), z łapaczami śniegu,

- obudowa zewnętrzna: od góry z 3-ch stron, od wolnych krawędzi dachu w dół, do poziomu ok. +4m nad poziom posadzki betonowej; obudowa stalową blachą trapezową, powlekaną w kolorze RAL 9006 - jasny popiel - przestrzeń od poz. posadzki do poz. ok. +4m niezabudowana (otwarta);
- przewidzieć i uwzględnić w projekcie możliwość (w przyszłości) pełnej obudowy wiaty ścianami osłonowymi, a także bramami rolowanymi w modułach międzysłupowych od str. drogi nr 4, przekształcającej ją w budynek, z uwzględnieniem większych wymogów wytrzymałościowych konstrukcji (de facto powinna być to wersja MAXI ale pozbawiona ścian warstwowych i bram, zamiast tego z obudową od góry z 3 stron, jak dla wersji Mini)


   Sieci i Instalacje sanitarne:

- odprowadzenie wody opadowej z dachu rynnami i rurami spustowymi wpiąć do istniejącej
kanalizacji deszczowej, znajdującej się po przeciwnej stronie drogi nr 4 i przy drodze A,
- istniejący wodociąg wymienić na nowy z modyfikacją wytrzymałościowo-wysokościową
studzienek, a hydrant przenieść na drugą stronę drogi nr 4,

   Sieci i instalacje elektryczne:

- wymagane wewnętrzne (pod zadaszeniem) oświetlenie elektryczne LED wiaty, z fotokomórką
- przełożenie istn. latarni oświetleniowych na drugą stronę drogi nr 4 (po stronie GSZ), działających
w systemie zmierzchowym/fotokomórkowym,
- przewidzieć instalację odgromową wiaty,
- nad wodociągiem (na odpowiedniej wys.) umieścić rurę Arot fi 200mm (rezerwa), której koniec
od strony bramy towarowej wpuścić do kanału kablowego przy drodze A, zaś koniec drugi zaślepić
i pozostawić pod pow. gruntu,

    IT:
- przełożenia światłowodów istniejących w obszarze budowy wiaty, poza jej obrys:
Z technicznego punktu widzenia istnieje możliwość przesunięcia tras kablowych w obszarze NO,
na potrzeby planowanej inwestycji dotyczącej budowy wiaty magazynowej.

Można to wykonać pod pewnymi warunkami:

1. aktualna trasa kablowa przebiegająca przez obszar planowanej inwestycji zapewnia połączenia backupowe znacznego obszaru zakładu w NSZ i jakiekolwiek prace modernizacyjne wymagają zachowanie szczególnej ostrożności, pod nadzorem IT , zarówno na etapie projektowania jak i realizacji, tak aby zabezpieczyć się na wypadek wystąpienia awarii,

2. jeżeli inwestycja dojdzie do skutku i będzie realizowana, to należy to przeprowadzić zgonie z obowiązującymi procedurami - formalnie otworzyć Ticket w Atmosferze.


   BHP i P.POŻ.:
- wokół słupów nośnych przewidzieć systemowe obarierowania przeciw-uderzeniowe w kolorystyce bezpieczeństwa,
- przewidzieć montaż na dachu lin życia zabezpieczających przed upadkiem z wysokości,
- przewidzieć sposób dostępu na dach wiaty – drabina/zwyżka,

- w przypadku zabudowania ścian bocznych lub ściany frontowej (od drogi) pełnymi panelamina całej jej wysokości należy zaprojektować dodatkowe działania w celu zapewnienia
odpowiedniej widoczności podczas wyjazdu wózków transportowych spod wiaty na drogę nr 4,
- w przypadku użycia słupów nośnych o konstrukcji kratowej, wystające elementy konstrukcyjne, o które wózki transportowe mogłyby uderzyć, powinny zostać oznakowane barwą bezpieczeństwa,

- przenieść w inne miejsce lokalną stację tankowania paliwa ON,

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

USTALENIA DODATKOWE

Zdjęcia poglądowe przedmiotowych obiektów są zamieszczone w załączonej prezentacji Power Point wraz z mapkami uzbrojenia terenu.

Z powodu obostrzeń spowodowanych pandemią COVID-19 wszyscy odwiedzający zakład Tokai Cobex są zobowiązani za zachowania standardów sanitarnych (dystans, dezynfekcja, maseczka) oraz do poddania się bezdotykowemu pomiarowi temperatury ciała przy wejściu na teren zakładu (biuro przepustek).  W zależności od ilości przybyłych osób będziemy starali się zminimalizować czas przebywania w Sali na korzyść otwartej przestrzeni.

Chętni do przeprowadzenia wizji lokalnej w miejscu planowanych inwestycji muszą być wyposażeni w sprzęt ochrony osobistej: buty ochronne, kask i kamizelkę odblaskową. Sprzęt taki można wypożyczyć na miejscu (zdezynfekowany), jednak zachęcamy do zabrania własnego sprzętu PPE.


Dodatkowe informacje do zakresu w plikach z załącznika:

- Zapytanie budowlanka - FINAL.doc

- Wiata przy NO i adaptacja hali.pptx


AKTUALIZAJCA ZAKRESU Z DNIA 12.03.2021:

1W załączeniu poglądowe rysunki istniejących fundamentów nawy 1 starej grafitowni – jak widać są to osobne stopy pod każdą kolumną, Drugi rysunków pokazuje też ogólną lokalizację fundamentowania pod projektowaną linię – będzie to „taśmociąg” a nie maszyna generująca wibracje. Szczegóły mogą się jeszcze zmienić, np. nieco inne umiejscowienie lub gabaryty. W założeniu przenośnik będzie dwupoziomowy: „parter” będzie posadowiony wprost na płycie posadzki , natomiast stojące nad nią okrakiem „piętro” musi już mieć przewidziane fundamenty.

2. koncepcja linii montażowej koliduje z jednym ze słupów na ścianie szczytowej hali (oznaczony czerwonym okręgiem na rzucie fundamentów) - trzeba przewidzieć jego usunięcie lub zastąpienie. Wydaje się, że oparta jest na nim tylko blaszana część ściany szczytowej – do weryfikacji. Na załączonym zdjęciu widać przeciwległą ścianę, ale układ słupów jest identyczny.

3. Drugą konsekwencją przesunięcia słupa będzie konieczność przeniesienia drzwi osobowych EWAKUACYJNYCH z prawej strony bramy na lewą, lub ich zintegrowanie z bramą.

4. Należy również przewidzieć drzwi ewakuacyjne na drugim końcu hali. Dopuszcza się zintegrowanie ich z nową – poszerzoną bramą wyjazdową o szer. min 5,5m (istniejąca brama ma 4,5m), jak było opisane w zapytaniu.


Uwagi pozostałe

- Oferent do oferty przedstawi oczekiwane warunki płatności, a w przypadku zaliczek zapewnienie że otrzyma na nie gwarancję bankową/ubezpieczeniową, której koszty pokrywa Oferent (warunkiem otrzymania zaliczki jest wcześniejsze dostarczenie Zamawiającemu gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej na wartość brutto zaliczki)

- Oferent w ofercie zawrze propozycję warunków płatności jak i warunków gwarancji.

- Oferent zapozna się z Ogólną Specyfikacją techniczną obowiązującą w zakładach TOKAI COBEX, Ogólnymi zasadami wykonywania prac przez firmy zewnętrzne oraz wzorem Umowy (w przypadku uwag prosimy o ich przesłanie wraz z ofertą).


Dodatkowe warunki formalne- zastrzeżenia zamawiającego:

1. Przekazane materiały jeśli takie występują są objęte klauzulą poufności. Kopiowanie i rozpowszechnianie dla celów nie związanych z zakresem prac niezbędnych do złożenia oferty bez zgody Zamawiającego jest zabronione. Naruszenie zastrzeżenia będzie dochodzone zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego i Handlowego.

2. Zamawiający zastrzega sobie prawo odrzucenia oferty bez podania przyczyny takowego postępowania.

3. Koszty przygotowania i złożenia oferty ponosi wyłącznie Oferent.

4. Złożenie oferty w postępowaniu przetargowym jest równoznaczne z akceptacją zapisów ogólnej specyfikacji technicznej, BIOZ oraz ogólnych zasad wykonywania prac przez firmy zewnętrzne na terenie Tokai COBEX Polska sp. z o.o.

5. Zamawiający zastrzega sobie prawo modyfikacji lub uzupełnienia treści warunków realizacji przedmiotu zapytania(zamówienia).

6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do swobodnego wyboru oferty, przesunięcia terminu przeprowadzenia przetargu, negocjacji ceny oraz możliwość unieważnienia postępowania.

7. Zamawiający nie zapewnia zaplecza socjalno-biurowego.

8. Warunki gwarancji obejmujące oferowany produkt lub usługę muszą być załączone do oferty.

9. Termin, do którego Oferent będzie związany złożoną ofertą wynosi 60 dni od wyznaczonego terminu składania ofert.

10. Wszelkie zaliczki/przedpłaty muszą zastać zabezpieczone gwarancją bankową/ubezpieczeniową płatną na pierwsze żądanie, której koszty pokrywa Wykonawca

Produkty:

Lp. Nazwa produktu Ilość Jednostka Załącznik/Link Uwagi
1. 1. Adaptacji Nawy 1 istniejącego budynku nr 62 „Starej grafitowni” wraz z wykonaniem dobudówek oraz modernizacją dróg dojazdowych do Nawy 1 od stron pn.-zach. i pd.-wsch. - a) Przedstawienie wstępnej wariantowej koncepcji architektonicznej z wizualizacją przestrzenną inwestycji wraz z budżetową wyceną ich realizacji oraz wstępnym przewidywanym harmonogramem prac projektowych i budowlanych. 1 Jednostka działania Czytaj
2. 1. Adaptacji Nawy 1 istniejącego budynku nr 62 „Starej grafitowni” wraz z wykonaniem dobudówek oraz modernizacją dróg dojazdowych do Nawy 1 od stron pn.-zach. i pd.-wsch. - b) Projekty budowlane, architektoniczne i techniczne we wszystkich branżach z uzyskaniem decyzji pozwoleń na budowę wraz z wymaganymi uzgodnieniami, opiniami i/lub ekspertyzami oraz wszystkie projekty wykonawcze wraz z kosztorysami (inwestorski + „ślepy”) 1 Jednostka działania Czytaj
3. 2. Budowy nowej wiaty/hali magazynowej w przedłużeniu budynku nr 61 „Hali NO” -a) Przedstawienie wstępnej wariantowej koncepcji architektonicznej z wizualizacją przestrzenną inwestycji wraz z budżetową wyceną ich realizacji oraz wstępnym przewidywanym harmonogramem prac projektowych i budowlanych. 1 Jednostka działania Czytaj
4. 2. Budowy nowej wiaty/hali magazynowej w przedłużeniu budynku nr 61 „Hali NO” - b) Projekty budowlane, architektoniczne i techniczne we wszystkich branżach z uzyskaniem decyzji pozwoleń na budowę wraz z wymaganymi uzgodnieniami, opiniami i/lub ekspertyzami oraz wszystkie projekty wykonawcze wraz z kosztorysami (inwestorski + „ślepy”) 1 Jednostka działania Czytaj

Pytania do postępowania w ramach zapytania ofertowego "Nowy Sącz - opracowania projektów dla prac budowlanych na terenie firmy Tokai Cobex"

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia


Załączniki:


Waluta: PLN

Data i godzina rozpoczęcia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia zadawania pytań:

- - :

Uwaga:

1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.

2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.

3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.

5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.

6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.





Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...