Data wygenerowania zapytania ofertowego: 2021-01-26
SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:
W ramach przedmiotowej inwestycji zaprojektowano zmianę lokalizacji przejścia dla pieszych, przebudowę sieci SN, wykonanie sygnalizacji świetlnej, wykonanie stałej organizacji ruchu oraz doprowadzenie chodników do nowej lokalizacji przejścia.
I. ROBOTY DROGOWE :
Projektowane przejście dla pieszych zostało przesunięte względem istniejącego w kierunku wschodnim. W/w przejście jest o szerokości 4,0m i będzie wyznaczone za pomocą oznakowania poziomego i pionowego (szczegóły dotyczące oznakowania zawarte są w projekcie organizacji ruchu). Do projektowanego przejścia zaprojektowano dojście w postaci chodnika . Chodnik został obramowany palisadą i od strony uskoku zabezpieczony barierką U-12 oraz dowiązany do istniejącego ciągu pieszego. W rejonie połączenia projektowanego chodnika z istniejącym przewidziano remont istniejącego chodnika zlokalizowanego przy murze/ogrodzeniu działki Inwestora. Remont chodnika polegał będzie na wymianie uszkodzonej nawierzchni, likwidacji załomów i wysadzin, ujednoliceniu pochyleń.
W rejonie przejścia dla pieszych zaprojektowano na chodniku pasy integracyjne ułatwiające identyfikację przejścia dla osób słabowidzących i niewidomych. Na krawędzi jezdni, przy przejściu dla pieszych, zastosowano krawężniki kamienne 20/30cm wyniesione w stosunku do nawierzchni jezdni na 2cm.
Odwodnienie ulicy i chodników nie ulegnie zmianie. Jedynie po południowej stronie,
z uwagi na wykonany chodnik, nastąpi konieczność przesunięcia istniejącego wpustu, a więc wykonania nowego wpustu ulicznego przy projektowanym krawężniku i wpięcie go do istniejącej studzienki (przewidzianej do wymiany) w ciągu kanalizacji deszczowej.
Wpusty deszczowe należy wykonać jako typowe płaskie z żeliwa sferoidalnego typu ciężkiego z pierścieniem odciążającym, na zawiasie z zabezpieczeniem przed kradzieżą, osadzone na studzienkach z prefabrykatów 500mm,
Przebudowa istniejącej studni kanalizacyjnej polegać będzie na podłączeniu do niej przykanalika z wpustu deszczowego oraz wymianie istniejącego włazu ażurowego na właz pełny, żeliwny 600mm, ryglowany, niewentylowany na uszczelce z „pamięcią” o nacisku dostosowanym do klasy obciążenia ruchu.
II. ROBOTY ELEKTRYCZNE - BUDOWA SYGNALIZACJI :
W zakresie budowy sygnalizacji świetlnej przewiduje się następujące roboty:
1. Wykonanie zasilania elektrycznego
Zasilanie odbywać się będzie z projektowanego złącza kablowo pomiarowego ZK2-3a-1P, poprzez projektowany kabel zasilający typu YKY 5x10mm2, układany w kanalizacji kablowej do sygnalizacji świetlnej.
Zakres przyłącza (wcinka w istniejący kabel nN, wraz z kablami, mufami i złączem) zostanie wykonany przez Tauron Dystrybucja S.A., zgodnie z wydanymi warunkami przyłączeniowymi.
2. Dostawa i montaż urządzeń sterowniczych
Montaż nowego sterownika sygnalizacji świetlnej, firmy Siemens C940ES,
Cechy sterownika, m.in.:
-Zasilanie sterownika 230VAC;
-Obwody wyjściowe 40VAC;
-Obsługa m.in.:
· min. 5 grup sygnalizacyjnych, w tym 2rezerwowe;
· min. 2 wejść akomodacyjnych umożliwiających podłączenie pętliindukcyjnych;
· min. 2 grupy przycisków dla pieszych;
-Panel operatorski w języku polskim;
-Sterownik powinien posiadać zamontowany monitoring otwarcia drzwi z możliwością przesyłania alarmów do Centrum Sterowania Ruchem;
-Sterownik należy podłączyć do systemu centralnego SCALA tak, aby były widoczne w aplikacji dyspozytorskiej i można było na nich przeprowadzić wszystkie operacje na które pozwala protokół komunikacyjny.
3. Wykonanie kanalizacji kablowej do sygnalizacji:
Kanalizacja kablowa obejmuje:
· studzienki kablowe SKR1 (prefabrykowane,dwuczęściowe);
· studzienki kablowe SK1 (prefabrykowane,dwuczęściowe);
· rury PEHD Ø110mm łączące studzienki kablowe(DVK);
· rury HDPE Ø110mm pod drogami(RHDPEp);
· rury PEHD Ø75mm łączące studzienki kablowe z konstrukcjami wsporczymi(DVR);
· rury HDPE Ø40mm łączące studzienki kablowe z konstrukcjami wsporczymi (dla kabli oświetlenia przejścia dla pieszych).
5. Konstrukcje wsporcze
Na przedmiotowym skrzyżowaniu zaprojektowano montaż konstrukcji wsporczych,
Konstrukcje pomalować na kolor RAL 6009 oraz farbą antyplakatową na wysokość 2m.
6. Maszty wysięgnikowe sygnalizacyjno-oświetleniowe
Projektuje się zabudowanie masztów wysięgnikowych stożkowo giętych, ocynkowanych typu MABO, Zawieszone na nich sygnalizatory powinny posiadać skrajnię pionową 4,5m – 5,5m.
Posadowienie wykonać zgodnie z zaleceniami producenta.
Projektowane słupy muszą posiadać oddzielne komory rewizyjne oraz trwały zacisk uziemiający.
7. Elementy sygnalizacji świetlnej
-Latarnie sygnalizacyjne
Dla sterowania ruchem ulicznym zaprojektowano montażowych latarni sygnalizacyjnych w obudowach z poliwęglanu, przystosowanych do montażu dwupunktowego, wyposażone w energooszczędne źródła światła typu LED na napięcie 40V,z soczewkami koloru nadawanego sygnału,przystosowane do ściemniania, z komorami sygnałowymi Ø300 dla sygnalizatorów kołowych i Ø200 dla sterowania ruchem pieszym.
- Przyciski dla pieszych
Na przejściu zaprojektowano montaż przycisków dla pieszych.
Przyciski muszą być kompatybilne z przyciskami używanymi dotychczas w mieście
Krakowie.
Zaprojektowano montaż w mechanicznych przycisków zgłoszeniowych dla pieszych typu
EK533 (lub równoważne), z optycznym potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia przez
sterownik zasilanym napięciem 40V.
Przyciski dla pieszych przystosowane dla osób niedowidzących, wyposażone m.in. w zewnętrzny układ dźwiękowy, układ dźwiękowy naprowadzania na przycisk i układ wibracyjny w obudowie. Przyciski muszą posiadać symbole dla osób niewidomych i niedowidzących o przekroju przejścia przez jezdnię i przejście z wyspą.
8. Sygnalizatory akustyczne
Przy sygnalizatorach pieszych zaprojektowano montaż zewnętrznych sygnalizatorów akustycznych na napięcie 40V, dedykowanych przez producenta przycisków.
− Sygnalizatory akustyczne dla pieszych powinny zapewnić nadawanie sygnałów zezwalających na przechodzenie przez jezdnie wyłącznie podczas nadawania sygnału świetlnego zielonego dla pieszych,
− Sygnalizator dźwiękowy powinien umożliwiać regulację poziomu głośności nadawanego sygnału dźwiękowego w granicach co najmniej 50–90dB(A).
− Poziom sygnału podstawowego powinien być dostosowany do hałasu ulicznego.
− Sygnalizatory dźwiękowe umieszcza się po obu stronach jezdni,
− Zaleca się, aby ostrzegać niepełnosprawnych pieszych o awarii sygnalizacji w postaci stosownego słownego komunikatu: np. „sygnalizacja wyłączona, „sygnalizacja uszkodzona”, „awaria sygnalizacji”.”
− Sygnalizatory dźwiękowe mają być wyłączone w porze nocnej tj. godz. 20:00 –06:00.
− Sygnalizatory dźwiękowe muszą posiadać głośnik umożliwiający ustawienie żądanego kierunku emitowanego dźwięku.
9. Pętle indukcyjne
Pętle indukcyjne wykonać z przewodu LgYc 2,5mm2/750V (lub podobny), zachowując parametry indukcyjności i stanu izolacji zgodnie z wytycznymi producenta sterownika.
Dla układanych pętli, nawierzchnia powinna być co najmniej w „stanie dobrym” zgodnie z kryteriami określonymi w przedmiotowej instrukcji.W przypadku niespełniania tych wymagań Wykonawca doprowadzi jezdnię do stanu zgodnego z „Instrukcją o planowo-zapobiegawczych remontach dróg i ulic miejskich” W przypadku stwierdzenia złego stanu nawierzchni przy układaniu pętli indukcyjnej należy odtworzyć asfalt na długości 1m przed pętla oraz 1m za układana pętlą indukcyjna, oraz co najmniej 1m po bokach pętli indukcyjnej.
10. Kamera CCTV
Na przejściu zaprojektowano montaż systemu zdalnego monitorowania oparty na kamerze CCTV typu PTZ, którą należy zamontować na konstrukcji wsporczej do sygnalizacji świetlnej,na wysokości min.8 m nad powierzchnią ziemi w miejscu zapewniającym dobrą widoczność.
Wykonawca skonfiguruje kamerę w Systemie Monitoringu Wizyjnego, zgodnie z wymaganiami ZDMK, wraz z dostarczeniem odpowiednich licencji.
Przed przystąpieniem do montażu wykonawca sprawdzi optymalne ustawienie kamery zapewniające najlepszą widoczność na przedmiotowym terenie.
Kable do kamery ułożyć w kanalizacji kablowej. Kamerę zamocować do konstrukcji wysięgnika przy pomocy dedykowanego adaptera do montażu na słupie oraz wspornika.
11. Podłączenie do systemu sterowania ruchem UTCS.
W celu podłączenia sygnalizacji świetlnej do systemu UTCS, zaprojektowano montaż w sterowniku sygnalizacji świetlnej switcha z modemem GPRS, dostarczanego przez producenta sterownika, do którego należy podłączyć sterownik oraz kamerę CCTV.
12. Oświetlenie przejścia dla pieszych.
W związku z koniecznością doświetlenia przejścia dla pieszych zaprojektowano montaż opraw asymetrycznych typu AMPERA MINI / 24LED / 1000mA / CW757 / 5145 / 77W, na wspólnych konstrukcjach z sygnalizacją świetlną. Oprawy wyposażyć w sterowniki LuCo.
13. Ochrona przeciw porażeniowa.
Zasilanie sygnalizacji świetlnej odbywać się będzie w układzie TN-C. Obwody sygnalizacji świetlnej zaprojektowano w układzie TN-S. Przewidziano dodatkową ochronę przeciwporażeniową w postaci SZYBKIEGO WYŁĄCZENIA,
III. PRZEBUDOWA SIECI ELEKTROENERGETYCZNEJ SN
Zaprojektowano przebudowę odcinków sieci energetycznej SN w istniejącej trasie, poprzez wykonanie linii kablowej SN kablem typu XRUHAKXS 1x120/25mm² i XRUHAKXS 1x240/25mm².
Przebudowie podlegać będą następujące sieci elektroenergetyczne:
1. istn. kabel SN 15kV typu 3xXUHAKXS 1x120mm², rel.44691-4381
2. istn. kabel SN 15kV typu 3xXUHAKXS 1x240mm², rel.4381-44966
Całość prac wykonać zgodnie ze standaryzacją Tauron Dystrybucja S.A. oraz rys. nr 1.0 „Plan sytuacyjny"
IV. STAŁA ORGANIZACJA RUCHU
W związku ze zmianą lokalizacji przejścia dla pieszych zmianie ulegnie oznakowanie poziome i pionowe. Zaprojektowane nowe przejście dla pieszych o szerokości 4,0m wyznaczone będzie za pomocą oznakowania pionowego (znak D-6), oraz poziomego P-10.W rejonie przejścia dla pieszych wykonane zostanie ogrodzenie typu U-12 (typu olsztyńskiego) oraz zostanie zlikwidowany odcinek bariery energochłonnej. Jednocześnie z uwagi na zmianę lokalizacji przejścia dla pieszych zmianie ulegnie oznakowanie w rejonie w/w przejścia dla pieszych. Projektuje się także znaki A-29. Szczegóły oznakowania przedstawiono w części graficznej projektu
1. Przed złożeniem oferty Wykonawca winien dokonać oględzin i niezbędnych pomiarów w terminie uzgodnionym z Zamawiającym.
2. Zamawiający umożliwi na życzenie Wykonawcy dokonanie pomiarów i oględzin w celu przygotowania oferty. W tym celu zaleca się aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej w miejscu gdzie wykonywane będą roboty budowlane oraz aby uzyskał na swoją odpowiedzialność, koszt i ryzyko wszelkie niezbędne, istotne informacje, które mogą być konieczne dla celów przygotowania oferty i podpisania umowy.
3. Pełen zakres robót określa dokumentacja techniczna, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót oraz przedmiary robót.
4. Do złożonej oferty Zamawiający wymaga przedstawienia kosztorysu uproszczonego wykonanego na podstawie przedmiarów robót będących w posiadaniu Zamawiającego
5. Wszelkie materiały użyte do wykonania zadania winny posiadać stosowne atesty i certyfikaty.
6. Przy wykonywaniu prac niezbędne jest zachowanie wszelkich wymogów jakościowych, technicznych i bezpieczeństwa, określonych w obowiązujących przepisach prawa oraz w odpowiednich normach.
Termin wykonania: 2 miesiące, licząc od dnia podpisania umowy.
Inspektor Nadzoru - Zygmunt Daniel - uprawnienia budowlane nr UAN-Upr. 34/88, tel. 12 63 92 181.
Szczegółowych informacji udziela: Z-ca Kierownika ZUW Bielany - Paweł Ochmański, tel.12 619 20 10, pawel.ochmanski@wodociagi.krakow.pl
Lp. | Nazwa produktu | Ilość | Jednostka | Załącznik/Link | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | Roboty budowlano - montażowe | 1 | szt. | Czytaj |
Lp. | Tytuł pytania | Data wysłania pytania | Status |
---|---|---|---|
Brak wyników do wyświetlenia |
Załączniki:
Załączniki dostępne po zalogowaniu
Waluta: PLN
Data i godzina rozpoczęcia przyjmowania ofert:
- - :Data i godzina zakończenia przyjmowania ofert:
- - :Data i godzina zakończenia zadawania pytań:
- - :1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.
2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.
3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.
5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.
6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.
Ogłoszenie nieaktualne
Czas na składanie ofert upłynął...