Data wygenerowania zapytania ofertowego: 2020-10-22

ORLEN S.A.

Chemików 7

09-411 Płock

NIP: 7740001454

BDO: 000007103

www.orlen.pl

ZAPYTANIE OFERTOWE NR Z26/314710

Tytuł zapytania

Treść zapytania:

Dzień dobry,

Szanowni Państwo, w związku z potrzebą realizacji dwóch szkoleń e-learningowych, zwracam się z prośbą o przygotowanie propozycji ofertowej wyżej wymienionego szkolenia.

Specyfikacja dot. szkoleń e-learningowych z zakresu bezpieczeństwa procesowego:

1. Rodzaj zamówienia: usługa.

2. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie zawartości merytorycznej oraz dostarczenie dwóch odrębnych szkoleń e-learningowych z poniższych tematów:

§ Temat A - Bezpieczeństwo procesowe – wprowadzenie

§ Temat B - Operacyjne fundamenty bezpieczeństwa procesowego

Cel szkoleń:

· Temat A - Bezpieczeństwo procesowe – wprowadzenie - celem szkolenia jest zapoznanie pracowników z podstawowymi informacjami dotyczącymi Bezpieczeństwa Procesowego. Szkolenie skupia się na przedstawieniu celów, filarów oraz głównych elementów Bezpieczeństwa Procesowego. Dodatkowo zwraca również uwagę na najważniejsze kamienie milowe w historii tej dziedziny.

· Temat B - Wprowadzenie do Bezpieczeństwa Procesowego oraz przedstawienie Operacyjnych Fundamentów Bezpieczeństwa Procesowego - celem szkolenia jest zapoznanie pracowników z podstawowymi informacjami dotyczącymi Bezpieczeństwa Procesowego oraz z Operacyjnymi Fundamentami Bezpieczeństwa Procesowego. Zakres szkolenia skupia się na przedstawieniu informacji teoretycznych z wyżej przytoczonych tematów oraz odniesieniu się do przykładów z terenu instalacji produkcyjnych.

Wsad merytoryczny zostanie przygotowany przez Zamawiającego w postaci dokumentów elektronicznych oraz prezentacji Power Point (Liczba slajdów temat A: 18, liczba slajdów temat B: 74) który może zostać uzupełniony poprzez dołączenie filmów, zdjęć oraz standardów obowiązujących w Grupie LOTOS. Na prośbę oferenta istnieje możliwość wglądu do materiałów po wcześniejszym podpisaniu dokumentu o zachowaniu poufności, który dostarczy Grupa LOTOS.

3. Odbiorcy szkolenia:

Odbiorcami szkolenia będą wszyscy pracownicy zatrudnieni na stanowiskach produkcyjno-technicznych, specjalistycznych oraz wybrani kierownicy z obszaru produkcji, techniki, bezpieczeństwa procesowego oraz biura BHP.

4. Forma szkolenia:

a. Stworzenie szkolenia opartego o historię oraz szczegółowy scenariusz zaproponowany przez Dostawcę. Szkolenie muszą zawierać główne zagadnienia z przesłanych wsadów dla poszczególnych tematów przeplatane ciekawostkami. Propozycja może opierać się na historii, grze, w której uczestnik zbiera punkty/nagrody lub wciągającej animacji.

b. Szkolenie powinno posiadać atrakcyjną formę przekazu materiału, zachęcającą osoby uczące się do aktywnego odbywania szkolenia(bardzo duża rozpiętość wiekowa odbiorców szkolenia: od osób bezpośrednio po szkole do osób w wieku przedemerytalnym).Atrakcyjna forma to m.in. film, zdjęcia, grafiki lub animacje oparte na scenkach, postaciach, dialogach, przykładach, ćwiczeniach, quizach, testach cząstkowych sprawdzających wiedzę oraz dźwięku (lektor dla całości materiału lub dla wybranych, kluczowych kwestii). Dane moduły szkolenia będą zakończone 3-4 pytaniami kontrolnymi, których suma daje nam końcowy wynik zaliczenia szkolenia.

c. Szkolenie powinno posiadać interaktywną formę, zwiększającą zaangażowanie osób uczących się. Szkolenie musi zostać wyposażone w elementy interakcji (np. kliknięcia, ćwiczenia), tak, aby uczestnik był aktywny podczas szkolenia i nie miał możliwości zaliczenia szkolenia w sposób bierny, tj. poprzez samoczynne odtworzenia filmu/szkolenia.

d. Struktura materiałów edukacyjnych musi być czytelna i przejrzysta, a treść merytoryczna podzielona na bloki/moduły tematyczne w sposób logiczny i uzasadniony dydaktycznie. Uczestnik szkolenia e-learningowego powinien mieć możliwość swobodnego poruszania się w obszarze szkolenia oraz mieć możliwość identyfikacji aktualnego położenia (dostęp do menu szkolenia).

e. Szkolenia zostaną przygotowane w języku polskim. Napisane językiem prostym i zrozumiałym. Poszczególne elementy materiałów edukacyjnych muszą być spójne i wolne od błędów (ortograficznych, interpunkcyjnych, stylistycznych, błędów formatowania)

f. Grafiki wykorzystane w materiałach edukacyjnych mogą mieć postać zdjęć lub rysunków. Powinny być jednak przygotowane w sposób profesjonalny, z uwzględnieniem jakości, przejrzystości, czytelności. Wykorzystane grafiki nie mogą w żaden sposób obciążać Zamawiającego kwestiami praw autorskich.

g. Nawigacja w materiale edukacyjnym powinna być intuicyjna. Przyciski nawigacyjne, jakie powinny pojawić się w każdym szkoleniu to przede wszystkim: następna strona – umożliwia przejście do kolejnego ekranu szkolenia; poprzednia strona - umożliwia przejście do poprzedniego ekranu szkolenia; wstrzymanie – umożliwia zatrzymanie a następnie kontynuację szkolenia od momentu wstrzymania; opcjonalnie powtórzenia-umożliwia ponowne wysłuchanie ostatniej kwestii/wypowiedzi/zdania.

h. Na każdym z ekranów szkolenia powinien być widoczny jego tytuł, numer oraz łączna liczba ekranów szkolenia (w formacie numer ekranu/liczba wszystkich ekranów szkolenia). Opcjonalnie widoczny pasek postępu na danym slajdzie (najlepiej określony w %).

i. Przygotowane materiały edukacyjne powinny być autorskie i cechować się nowatorskim i innowacyjnym podejściem do tematyki.

j. Dostawca zapewni wizualizację zgodną z wytycznymi Grupy LOTOS (umieszczenie logotypu oraz w razie potrzeby odpowiednią czcionkę i kolorystykę).

k. Planowany czas realizacji szkoleń przez użytkownika:

Temat A: 30 minut

Temat B: 120 minut

5. Współpraca:

Zamawiający oczekuje od Dostawcy pełnej współpracy w zakresie:

a. Uzgadniania kwestii dotyczących zawartości merytorycznej materiałów edukacyjnych oraz ich zawartości graficznej. Dostawca zobowiązany jest do przedstawienia wstępnej propozycji opracowanych materiałów (szczegółowy scenariusz).

b. Jeżeli Zamawiający zgłosi swoje uwagi/zmiany do otrzymanej propozycji (scenariusza), Dostawca zobowiązany jest uwzględnić je w całości i wprowadzić do opracowania.

c. Dostawca przekaże Zamawiającemu elektroniczną ostateczną wersję opracowanych materiałów edukacyjnych uwzględniającą uwagi.

d. Utrzymywania bieżącego kontaktu (wyznaczenie osoby do kontaktu roboczego, kontaktów telefonicznych, poprzez e-mail).

e. Na każdym etapie Zamawiający ma możliwość zapytania Dostawcy o pełną informację o stanie realizacji zamówienia.

f. Dostawca konsultuje z Zamawiającym wszelkie inne istotne kwestie związane z realizacją zamówienia, a które nie zostały tutaj wymienione.

6. Wymagania techniczne:

a. Szkolenie w wersji elektronicznej musi być zgodne ze standardem SCORM 2004 lub SCORM 1.2 , html5, umożliwiającym prezentację na platformie e-learningowej Zamawiającego.

b. Paczki SCORM powinny zostać przygotowane do pobrania z witryny Wykonawcy lub zostać zamieszczone na serwerze FTP zamawiającego

c. Szkolenie powinno działać prawidłowo na najnowszych wersjach następujących przeglądarkach: Chrom, Microsoft Edge, Safari, iOS i Firefox.

d. Wymagane jest, aby szkolenie prawidłowo działało na urządzeniach mobilnych.

7. Prawa autorskie:

a. Majątkowe prawa autorskie do materiałów szkoleniowych, zarówno ich treści merytorycznej i elementów graficznych (zdjęć, rysunków, grafik), przechodzą w ramach wynagrodzenia wskazanego przez Dostawcę w ofercie na Zamawiającego.

b. Dostawca przekaże Zamawiającemu kod źródłowy oraz jego poszczególne elementy wchodzące w skład szkolenia.

c. Zamawiający zastrzega, że Dostawca ponosi wszystkie koszty związane z wykonaniem usługi, w tym koszty dostarczenia materiałów do Zamawiającego, opracowania, koszty przeniesienia majątkowych praw autorskich.

8. Termin realizacji umowy:

Termin realizacji: 30 dni roboczych od momentu podpisania umowy (uwzględniając konieczność testów na platformie Zamawiającego i ewentualne poprawki. Zastrzegamy, że realizacja odbędzie się na dwóch etapach – związana z przygotowaniem szkolenia z tematu A i jej odbiorem do dnia 31.12.2020r., oraz związana z tematem B realizowana do 09.02.2021r.

9. Kryteria wyboru oferty:

a. Atrakcyjny pomysł na scenariusz oraz ciekawą formę wizualno-graficzną (film, gra, animacja)

b. Możliwość sprostania określonym terminom realizacji projektu

c. Cena

d. Analiza udostępnionych wersji demo szkoleń Dostawcy (mile widziane z podobnego zakresu)

10. Forma i treść oferty:

a. Pytania należy zadawać wyłącznie poprzez Platformę Zakupową Logintrade w wyznaczonych terminach

b. Na pytania zadane po terminie nie będą udzielane odpowiedzi

c. Odpowiedzi będą udzielane wszystkim uczestnikom postępowania po zakończeniu terminu zadawania pytań

d. Oferent składa ofertę wyłącznie poprzez Platformę Zakupową Logintrade

e. Kompletna oferta powinna składać się z części merytorycznej i handlowej

f. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim

11. Postanowienia dodatkowe

a. Oferent bez konsekwencji prawnych może modyfikować lub wycofać swoją ofertę pod warunkiem przekazania pisemnej prośby przed ostateczną datą składania ofert. Oferent, po wycofaniu swojej oferty, ma prawo złożyć nową, pod warunkiem, że zostanie ona dostarczona przed ostateczną datą składania ofert. Grupa LOTOS S.A. zastrzega sobie prawo do modyfikacji warunków zapytania przed ostateczną datą składania ofert.

b. Grupa Lotos zastrzega sobie prawo do unieważnienia procesu wyboru kontrahenta, zamknięcia procesu wyboru kontrahenta bez wyboru oferty oraz możliwość przeprowadzenia negocjacji z wybranym oferentem lub oferentami do chwili podpisania umowy/wystawienia zamówienia. Wybór oferenta/ów do dalszych negocjacji nie stanowi przyjęcia oferty, ani rozstrzygnięcia przetargu w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

c. Grupa LOTOS S.A. zastrzega sobie prawo do akceptowania/odrzucania oferty w całości lub części, jak również zmiany zamawianej ilości pozycji określonych w specyfikacji.

d. Oferent jest związany ofertą przez okres 90 dni kalendarzowych liczonych od dnia upływu terminu na złożenie ofert.

Produkty:

Lp. Nazwa produktu Ilość Jednostka Załącznik/Link Uwagi
1. szkolenie 1 usługa Czytaj

Pytania do postępowania w ramach zapytania ofertowego "Przygotowanie dwóch szkoleń e-learningowych (temat szkoleń - bezpieczeństwo procesowe)."

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia


Załączniki:

Załączniki dostępne po zalogowaniu


Waluta: PLN

Data i godzina rozpoczęcia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia zadawania pytań:

- - :

Uwaga:

1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.

2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.

3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.

5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.

6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.





Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...