Data wygenerowania zapytania ofertowego: 2020-08-19
Przedmiotem zadania jest dokumentacja remontowa wymiany hermetycznych pomp wirowych 860-P40AB na pompy o wyższej niezawodności i dostępności technologicznej. Zabezpieczając bezpieczną i bezawaryjną pracę instalacjiDCU.
Z uwagi na wielobranżowość projektu remontu a także jego złożoność i konieczny udział wybranego w postępowaniu zakupowym producenta pomp prace będą wykonywane etapowo z płatnością częściową po etapach1i2, płatność końcowa po etapach 3i4.
Etap 1:
Wykonanie inwentaryzacji mechanicznej, elektrycznej, automatycznej oraz budowlanej istniejącego układu.
Zaproponowanie i ustalenie ostatecznej funkcjonalności układu pompowego jego wydajności ciśnień i pozostałych parametrów procesowych, ustalenie ostatecznego wyposażenia układu określenie ewentualnych zmian remontowych wyposażenia.
Etap 2:
Wskazanie producentów pomp spełniających wymagania zlecającego wraz ze studium pulsacji oraz utworzenie treści otwartego zapytania ofertowego uwzględniając wymagania zlecającego min.
Etap 3:
Ocena ofert z postępowania PWK przeprowadzonego przez zlecającego na podstawie wytycznych otrzymanych z etapów 1i2.
Etap 4:
Zaprojektowanie zmian w układzie rurociągowym na podstawie wyników z wykonanego przez producenta i projektanta wykonawcy, przedstawienie zmian w zagadnieniach automatycznych, elektrycznych i budowlanych
Do tego zadania remontowego należy również zaktualizowanie dokumentacji (schematy P&ID w zakresie orurowania układów pomocniczych) w tym naniesienie zmian stwierdzonych podczas inwentaryzacji.
Przedmiotowa, wielobranżowa dokumentacja winna być sporządzona w 6 egzemplarzach + płyta CD i oznaczona numeracją zgodną z „Procedurą numerowania dokumentacji” obowiązującą u Zamawiającego. Projekt powinien być spójny z projektami w branży mechanicznej, budowlanej, KiA i elektrycznej.
Projekt musi być wykonany zgodnie z wymaganiami ustawy „Prawo budowlane”, obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej i sztuki projektowania oraz z obowiązującymi w Grupie LOTOS procedurami. W przypadku sprzeczności lub rozbieżności w zakresie technicznym, zlecający - GLS.A podejmuje ostateczną decyzję co do zaproponowanych rozwiązań.
Standardy techniczne obowiązujące w GL S.A w zakresie wykonywania dokumentacji technicznej:
1. Procedura numerowania dokumentacji 6110
2. Standard CAD oraz wymagania dot. dokumentacji przekazywanej drogą elektroniczną 6200
3. Standardy techniczne grupy 3000 dotyczące automatyki, monitoringu, sterowania oraz KIA
4. Standard techniczne silników elektrycznych 4200 oraz pozostałe standardy grupy 4000
5. Dokumentacja podstawowa 6300
6. Dokumentacja budowlano – montażowa 6400
7. Dokumentacja finalna 6500
8. Wzory dokumentów 6600
Wymagania zlecającego:
Dobrana pompa ma być typu hermetycznego.
Konieczność wykonania dla zaproponowanych agregatów pompowych studium rurociągów wykonaną przez producenta pompy uwzgledniająca min:
- Analizę hydrauliczną za pomocą modelu,
- Przeprowadzenie analizy dla wybranego rozwiązania pod kątem wydajnościowym i ciśnieniowym.
- Weryfikacja średnic rurociągów ssącego i tłocznego, oporów przepływu rurociągu tłocznego i ssącego.
- Raport z przeprowadzonej analizy uwzględniający prężność par i ciśnienie ssania – zbadanie warunków roboczych charakteru cieczy i znalezienie najgorszych warunków pracy oraz wytyczne do modyfikacji rurociągów dla zapewnienia poprawnej eksploatacji pomp 860-P40AB
Uszczegółowienie dot. pompy
Dobór pomp i infrastruktury, a takżeDokumentacja musi być zgodna ze Standardami technicznymi GL S.A.
Pompy musza spełniać potwierdzone analizą następujące wymagania:
- wydajność maksymalna jednej pompy łącznie około 100 m³/h w przeliczeniu wagowym:
Min. 91 000 kg/h przy gęstości 0,91 [g/cm³]
- wydajność nominalna 82 m³/h
- ciśnienie ssania: 4.4 bar
- ciśnienie tłoczenia 7.4 bar
- moc silnika max. 7,5 kW
- klasa temp: T3
- Strefa: Z
- prężność par =0 2,251 bar
Pompa powinna być wykonana w standardzie API 685.
Monitoring zdalny wibracji oraz położenia osiowego wału.
Dopuszczalne standardy sygnałów: analogowy 4…20mA Exi, styk bezpotencjałowy
Dostarczone pompy muszą posiadać identyczna konstrukcję i konfiguracje podłączenia tak żeby wprowadzić unifikacje każdej części zamiennej.
Aranżacje montażu wykazane zostaną i potwierdzone w trakcie uzgodnień z gospodarzem w trakcie wykonywania projektu.
Dostawa pomp wraz z opracowaniem technologicznym w oparciu o standardy GLSA i standard API 675 wraz z analizą przepływu, doborem pomp, wytycznymi do zmian w armaturze i automatyce
A także z dostarczeniem projektów branżowych szczególnie mechanicznych i automatycznych i elektrycznych oraz budowlanych izolacyjnych z częścią opisową w języku polskim.
Ostateczną decyzję dotyczącą rozwiązania technicznego, wyposażenia i materiałów podejmuje zlecający.
Szczegółowy zakres prac:
1. Wykonanie dokumentacji technicznej remontu wraz z wykonaniem analizy wytrzymałościowej rurociągów technologicznych (ssanie, tłoczenie ww pomp).
2. Aktualizacja dokumentacji paszportowej rurociągów ssących i tłocznych od pomp do pierwszych odcięć zgodnie ze standardami GLSA - uzgodnienie dokumentacji z Uiurem Utrzymania Ruchu i Remontów w tym branżowo z działem Mechanicznym BM, działem Automatycznym BA, działem Elektrycznym BE, działem maszynowym BU oraz działem Budowlanym TO a także z Zakładem Produkcji Siarki i Wodoru PZW.
3. Uzgodnienie dokumentacji z UDT/JN (kosz uzgodnień pokrywa wykonawca projektu) – wymagany protokół badania projektu
4. O ile konieczne - wykonanie dokumentacji wykonawczej w branży budowlanej - zaprojektowanie remontu fundamentów, obejmującej szczegółową inwentaryzację stanu / wymiarów istniejących fundamentów oraz zaprojektowanie posadowienia nowych agregatów pompowych (zakres remontu fundamentów i przyległych nawierzchni utwardzonych tac, wykonania / uzupełnień zbrojenia, korekta wymiarów całościowych fundamentów wraz z określeniem klasy betonu rozbudowywanych fundamentów w zakresie wytrzymałościowym i klasy ekspozycji oraz sposobu kotwienia pomp i wykonania podlewek po posadowieniu agregatów). Wykonawca zapewni nadzór autorski Projektanta na potrzeby ewentualnych korekt założeń projektowych podczas realizacji prac remontowych fundamentów. Wymagana kompozytowa podlewka pod ramę – nisko kurczowa, odporna na węglowodory a także tłumiące drgania.
5. Dokumentacja remontowa w branży KiA. Podłączenia do zaprojektowanych przez producenta pomp czujników na układzie regulacyjnym, monitorującym i pozostałych uzgodnionych z przedstawicielem branży automatyki BA w trakcie projektu remontu.
6. Dokumentacja w branży elektrycznej – dostosowanie instalacji elektrycznej nowego agregatu wyposażonego w falownik, uziemienia do nowej ramy i pompy oraz remontowanego fundamentu a także pozostałych uzgodnionych z przedstawicielem branży elektrycznej BE w trakcie projektu remontu.
7. Projekt ma zawierać dokumentację wykonawczą układu, wraz z kosztorysem inwestorskim i kosztorysem nakładczym dla każdej z branż osobno.
8. W projekcie należy nadać warunki techniczne wykonania i odbioru, zgodnym ze standardami GL S.A. a także w zakresie (materiałów, obróbki, spawanie, tolerancje wykonania, napraw, badań nieniszczących, zabezpieczenia antykorozyjnego, izolacji itp.)
Uwagi:
· Zamawiający dostarczy dostępną dokumentację do wykonania prac projektowych, a dodatkowo umożliwi wymagane wizje lokalne.
· Wizja lokalna jest obligatoryjna.
· Wizje lokalne będą się odbywały na pracującej instalacji.
Oferta musi zawierać:
· Określenie kosztów wykonania projektów zmian we wszystkich branżach koniecznych do posadowienia nowych agregatów oraz dodatkowo kosztorys materiałów i robocizny.
· Określenie wytycznych / zmian projektowych koniecznych do przeprowadzenia wymiany agregatów pompowych po studium pulsacji pomp (studium wykonuje producent pomp na podstawie danych przekazanych przez wykonawcę projektu remontu.
· Określenie działań do wykonania w czasie pracy instalacji – na chwilę obecną przewiduje się wykonywanie remontu w czasie pracy instalacji.
· Należy podać czas trwania wykonania projektu remontu.
· Należy przedstawić harmonogram ramowy prac projektowych z uwzględnieniem branż.
· Uzgodnienie dokumentacji ze służbami Grupy Lotos S.A.
· Dostarczenie dokumentacji w wersji papierowej i elektronicznej.
GL S.A. Zastrzega sobie prawo realizacji zadania w nie pełnym zakresie wyszczególnionych powyżej prac.
Termin oraz przewidywany czas realizacji prac:
Prace do wykonania:
Etap 1 w terminie 30.02.2021r
Etap 2 w terminie 30.06.2022r
Lp. | Tytuł pytania | Data wysłania pytania | Status |
---|---|---|---|
Załączniki:
Załączniki dostępne po zalogowaniu
Data i godzina rozpoczęcia przyjmowania ofert:
- - :Data i godzina zakończenia przyjmowania ofert:
- - :Data i godzina zakończenia zadawania pytań:
- - :1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.
2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.
3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.
5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.
6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.
Ogłoszenie nieaktualne
Czas na składanie ofert upłynął...