Data wygenerowania zapytania ofertowego: 2020-08-12

Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze "Victoria" S.A.

Karkonoska 9

58-305 Wałbrzych

NIP: 8860000191

ZAPYTANIE OFERTOWE NR Z29/348729

Tytuł zapytania

Treść zapytania:

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

(SIWZ)

Zamawiający:

Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” Spółka Akcyjna z siedzibą w Wałbrzychu /58-305/ przy ul. Karkonoskiej 9, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000056561, kapitał zakładowy 2.152.265,00 zł, w całości opłacony, NIP: 8860000191, dalej: „Spółka”.

Postępowanie o udzielenie zamówienia w formie zapytania ofertowego na realizację zadania pn.:

„Budowa nowego dekantera na Oddziale Węglopochodnych w Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych „Victoria” S.A.”

I. Opis przedmiotu zamówienia.

Przedmiotem postępowania jest wykonanie: „Demontażu starego odstojnika, zaadaptowanie istniejącego projektu technicznego i na jego podstawie wykonanie, zabudowa i uruchomienie nowego, zmechanizowanego Odstojnika kondensatu wodno-smołowego o pojemności V=210m3 ”, (zwanego dalej:, „Dekanterem”,) na Oddziale Węglopochodnych w WZK „Victoria” S.A..

Przedmiot postępowania zostanie wykonany zgodnie z zakresem zawartym w niniejszym SIWZ, w zakładzie Zamawiającego w Wałbrzychu, przy ul. Karkonoskiej 9.

Definicje:

Ilekroć w niniejszym SIWZ zostanie użyte następujące nazewnictwo : „Urządzenie”, „Maszyna”, „Odstojnik”, „Dekanter”, „Przedmiot postępowania” będziemy rozumieli, że mowa jest o zmechanizowanym odstojniku kondensatu wodno-smołowego, który składa się z korpusu stalowego, wraz z króćcami przyłączeniowymi, włazami, wziernikami, pokrywami, kolektorami, odpowietrznikami, osłonami oraz zespołów składowych, tj. urządzenia naciągowego górnego i dolnego, zgarniaka, zbiornika osadu, regulatora poziomu wraz z ich częściami przynależnymi, a także układu napędowego z ramą wsporczą, silnikiem elektrycznym, przekładniami, sprzęgłami, łożyskami, wałami, urządzeniami napinającymi wraz z ich częściami przynależnymi, zgodnie z istniejącą dokumentacją projektową Urządzenia, która zostanie udostępniona Wykonawcy w celu adaptacji.

II. Zakres zamówienia.

Zakres zamówienia obejmuje:

ETAP I: Wykonanie demontażu wyeksploatowanego zmechanizowanego Odstojnika, wraz z pracami umożliwiającymi jego bezpieczne odłączenie od procesu produkcyjnego, przy zapewnieniu ciągłości produkcji oraz poprawnej eksploatacji rezerwowego Dekantera nr 2.

ETAP II: Wykonanie nowego - kompletnego projektu wykonawczego branżowego, zmechanizowanego Odstojnika kondensatu wodno-smołowego, jako adaptacja udostępnionego przez Zamawiającego istniejącego projektu.

ETAP III: Wykonanie, zabudowa, uruchomienie nowego Dekantera nr 1 wraz z dostawą dokumentacji powykonawczej w zakresie zgodnym z ETAPEM II uzupełnionej o dokumentacje odbiorową, kompletnego zmechanizowanego Odstojnika kondensatu wodno-smołowego. Montaż i przyłączenie Dekantera do instalacji, niezbędnych do jego poprawnego działania, winno być wykonane przy zapewnieniu ciągłości produkcji oraz poprawnej eksploatacji rezerwowego Dekantera nr 2.

A. Zakres rzeczowy Etapu I – Demontaż

1. Wykonanie:

a) tymczasowych podparć rurociągów technologicznych w miejscach gwarantujących ich prawidłową stabilność konstrukcyjną w rejonie wykonywania demontaży i prawidłową współpracę z resztą instalacji,

b) koniecznych przełączeń rurociągów technologicznych i innych prac niezbędnych do bezpiecznego odłączenia wyeksploatowanego Dekantera nr 1, w sposób zapewniający ciągłość produkcji oraz pracy rezerwowego Dekantera nr 2.

2. Demontaż zachowawczy, odłączenie i zabezpieczenie instalacji elektrycznych oraz AKPiA, w sposób umożliwiający ich ponowne podłączenie na nowym Dekanterze nr 1.

3. Wykonanie demontażu zachowawczego układu hermetyzacji, w sposób umożliwiający jego ponowną zabudowę na nowym Dekanterze nr 1.

4. Wykonanie demontażu niezbędnych izolacji rurociągów współpracujących z demontowanym Dekanterem nr 1.

5. Wykonanie demontażu rurociągów odbiorczych emulsji wodno-smołowej i zaślepienie ich w miejscu przyłączenia rurociągu do kolektora odbiorczego pomp emulsji wodno-smołowej (patrz obszar projektu na rys. WZK-PU-6420-D1i2-SCH-02).

6. Wykonanie odłączenia demontowanego Dekantera nr 1 od wspólnego kolektora smoły obu Dekanterów (podłączonego za regulatorami smoły - patrz obszar projektu na rys. WZK-PU-6420-D1i2-SCH-02).

7. Wykonanie demontażu zachowawczego kompletnego układu napędowego Dekantera nr 1, w sposób umożliwiający wykorzystania go jako rezerwy dla Dekantera nr 2. Rozumiemy tutaj demontaż podzespołów od silnika napędowego do zespołu wału urządzenia naciągowego górnego (patrz rys. T.2002-300abc) wraz z przenośnikiem zgrzebłowym oraz zespołem wału urządzenia naciągowego dolnego (patrz rys. T.2002-400abc).

8. Wykonanie demontażu rurociągów parowych zbiorników osadu oraz zaślepienie miejsc przyłącza pary przy kolektorze parowym.

9. Wykonanie demontażu zachowawczego kompletnych zbiorników osadu, wraz z wężownicami, pokrywami, mechanizmem blokady.

10.Wyczyszczenie (po uprzednim opróżnieniu komór Dekantera przez Zamawiającego) pozostałego w Dekanterze kondensatu wodno-smołowego i osadów, których nie można usunąć bez demontażu Urządzenia.Prace zostaną przeprowadzone w sposób nie stwarzający zagrożenia dla środowiska oraz ciągłości ruchu na znajdującej się przy Odstojniku drodze dostępowej do Pompowni nr 1 .Substancja zostanie załadowana na podstawiony przez Zamawiającego sprzęt transportowy. Przed przystąpieniem do wyczyszczenia Urządzenia, Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia środowiska gruntowo – wodnego zgodnie z zapisami karty charakterystyki dla smoły koksowniczej (załącznik nr 3 do SIWZ). Wykonawca dołoży wszelkich starań do tego, aby podczas demontażu Odstojnika nie nastąpiło rozlanie się substancji. W razie uwolnienia się substancji na uprzednio przygotowany i zabezpieczony teren Wykonawca na bieżąco będzie ją usuwać zgodnie ze stosownymi wytycznymi zawartymi w karcie charakterystyki. Zamawiający zapewni wsparcia Zakładowej Służby Ratowniczej (ZSR) przy ewentualnych pracach wymagających nadzoru tejże służby.

11.Wykonanie demontażu starego Dekantera nr 1 w sposób bezpieczny dla ciągłości produkcji oraz instalacji znajdujących się w pobliżu, a także dla Dekantera nr 2.

12.Wykonanie wybrania zaległych osadów i zanieczyszczeń z obszaru przeznaczonego do wyrównania wylewką betonową, w zakresie od fundamentu Dekantera nr 1 do fundamentu Dekantera nr 2, tj. ok. 35m2. Substancja zostanie załadowana na podstawiony przez Zamawiającego sprzęt transportowy.

13.Podczas demontażu należy zinwentaryzować przyłącza/króćce nadawy oraz odbioru produktów/mediów Odstojnika (pod względem ich: wielkości średnic, grubości, długości i rozstawu).

14.Złom stalowy powstały z demontażu, winien zostać pocięty do fragmentów umożliwiających ich łatwe składowanie i transport standardowymi kontenerami przeznaczonymi do transportu złomu. Odpowiednio pocięty złom metalowy, tj. fragmenty o długości i szerokości lub średnicy do 2 m i wysokości do 2 m, należy złożyć na wskazane przez Zamawiającego miejsce na terenie WZK „Victoria” S.A.

B. Zakres rzeczowy Etapu II – Projekt

1. Wykonanie inwentaryzacji i oceny stanu technicznego istniejącego fundamentu po zdemontowanym starym Odstojniku. W przypadku, gdyby stan techniczny istniejącego fundamentu nie spełniał wymogów technicznych do posadowienia nowego Dekantera, należy wykonać projekt jego remontu i przystosowania, zawierający kosztorys inwestorski i nakładczy. Prace te będą traktowane jako roboty dodatkowe.

2. Wykonanie adaptacji archiwalnego projektu wykonawczego, zmechanizowanego Odstojnika kondensatu wodno-smołowego, z nowoczesnym układem napędowym, przeniesienia napędu oraz współpracującymi instalacjami (nadawy, odbioru, hermetyzacji, parowania) wraz z ich podparciami, mocowaniami, a także z podestami obsługowymi, schodami, kładkami, niezbędnymi do bezpiecznej obsługi urządzeń. Zamawiający udostępnia archiwalny projekt w wersji papierowej (za potwierdzeniem przekazania) oraz elektronicznej (.pdf). Po wykonaniu projektu, należy zwrócić kompletną archiwalną dokumentację w wersji papierowej (za potwierdzeniem odbioru).

3. Dla poszczególnych opracowań projektowych, należy przeanalizować możliwość unifikacji zastosowanych rozwiązań projektowych z istniejącymi w Zakładzie rozwiązaniami technicznymi oraz stosowanymi typami maszyn i urządzeń.

4. Wykonanie projektów wykonawczych branżowych niezbędnych do realizacji, wraz z opracowaniem informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

5. Opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót montażowych (w tym wykonania i odbioru hydrostatycznej i pneumatycznej próby szczelności zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i sztuki inżynierskiej oraz obowiązującymi przepisami i normami) oraz instrukcji obsługi i eksploatacji Urządzenia. Instrukcja obsługi i eksploatacji winna zawierać między innymi wykaz wszystkich części kupnych i znormalizowanych oraz części zużywających się wchodzących w skład poszczególnych podzespołów Dekantera, a także plan smarowania podzespołów mechanicznych.

6. Dostarczenie uzgodnionej z Zamawiającym dokumentacji projektowej w wersji papierowej i elektronicznej w 2egzemplarzach.

7. Dokumentacja elektroniczna winna zawierać:

a) Projekt:

- w formacie .dwg *(wersja 2007),

- formacie .step (jeśli projekt będzie wykonywany przy użyciu oprogramowania 3D)

- formacie .pdf (rysunki, metryka projektu, opisy techniczne i opracowania projektowe, DTR, instrukcje obsługi i eksploatacji, karty katalogowe, karty techniczne oraz inne dokumenty przynależne)

- formacie docx. (opisy techniczne i projektowe, metryki projektu, instrukcja obsługi Urządzenia).

8. Do projektu należy dołączyć - w języku polskim karty katalogowe, karty techniczne oraz karty informacyjne: podzespołów i części kupnych oraz materiałów eksploatacyjnych wydanych w projekcie (np. zasuwy, zawory, napędy, zespoły łożyskowe, silniki, przekładnie, sprzęgła, łańcuchy, sprężyny, itp.)

9. W wydanych w projekcie kartach katalogowych i technicznych podzespołów lub części kupnych o charakterze zbiorczym lub ogólnym dla danego typu lub serii należy nanieść lub oznaczyć dokładny typ dobranego urządzenia lub podzespołu.

10.Do projektu należy dołączyć w języku polskim DTR (instrukcje obsługi i eksploatacji oraz montażu) oraz instrukcje stosowania podzespołów i części kupnych oraz materiałów eksploatacyjnych wydanych w projekcie (np.: zawory, zasuwy, napędy/siłowniki, silniki, przekładnie, zespoły łożyskowe, sprzęgła, smarownice, materiały uszczelniające i uszczelki itp.).

11.Do projektu należy dołączyć karty techniczne i instrukcje w języku polskim stosowania wydanych w projekcie technologii malarskich i zabezpieczeń antykorozyjnych z podaniem kodu RAL.

12.Projekt musi zapewniać odpowiedni dobór materiałów, technologii wykonania oraz zabezpieczeń antykorozyjnych, dostosowany do istniejących warunków pracy, obciążeń i mediów, z jakimi urządzenia będą miały kontakt, umożliwiając trwałość, niezawodność, szczelność i bezawaryjność w okresie gwarancji, a także maksymalnie długą eksploatację Dekantera.

13.Adaptacja projektu konstrukcji Dekantera i jego króćców na potrzeby współpracy z instalacją hermetyzacji w oparciu o dane techniczne zawarte w projekcie hermetyzacji nr 016.TA.2262. oraz inwentaryzacji i wizji lokalnej stanu istniejącego.

14.Zaprojektowanie korpusu Dekantera, z minimalną ilością połączeń spawanych.

15.Wykonanie projektu orurowania technologicznego dekantera wraz z armaturą w ramach granic opracowania projektu. Zakres obejmuje projekt kompletnych kolektorów rozdzielczych nadawy i odbioru (między innymi kondensatu wodno-smołowego, kondensatów z zamknięć hydraulicznych, spustów technologicznych, wody z płukania filtrów itd.), wraz z rurociągami, zasuwami (zaworami), podporami.

16.Wykonanie projektu nowych podestów obsługowych, przejść, schodów, kładek, umożliwiających obsługę oraz bezpieczne dojścia do urządzeń i instalacji, wymagających dostępu obsługi bez dodatkowych zabezpieczeń.

17.Zaprojektowanie nowego podestu obsługi - kładki, dostępu z rezerwowego Dekantera nr 2 na pomost przy zbiornikach osadu nowego Dekantera nr 1.

18.Projektowane w zabudowie rurociągów i instalacji zasuwy/zawory/przepustnice winny być wyposażone w napędy ręczne.

19.Zaprojektowanie układu podgrzewania dolnej części wylotu ze zbiornika osadu, zmniejszającego możliwość zastygnięcia osadów podczas niesprzyjających warunków pogodowych (ujemne temperatury).

20.Zaprojektowanie instalacji doprowadzenia pary na potrzeby parowania instalacji hermetyzacji i kominów odpowietrzających zbiorników osadu.

21.Przeanalizowanie i zaprojektowanie nowego sposobu/układu zamykania wylotu ze zbiornika osadu, z mechanizmem umożliwiającym automatyczne jego otwieranie i zamykanie, z możliwością regulacji przepływu (stopniowe otwieranie/zamykanie). Proponuje się przeanalizowanie zastosowania: siłownika/zastawki nożowej/zasuwy nożowej/zaworu zaciskowego, z napędem elektrycznym oraz z grzaną komorą.

22.Zaprojektowanie górnych pokryw nowego Odstojnika na wzór jak w rezerwowym Dekanterze nr 2.

23.Napędy urządzeń elektrycznych na napięcie 500V lub 230V AC; 50Hz, w układzie sieci IT

C. Zakres rzeczowy Etapu III – Wykonanie, zabudowa i uruchomienie

1. Wykonanie reprofilacji i naprawy istniejącego fundamentu w sposób zapewniający równomierne przekazywanie obciążeń z nowego Dekantera na fundament za pomocą materiałów PCC w technologii jednego producenta zaproponowanego przez Wykonawcę.

Powierzchnia podlegająca reprofilacji i naprawie przy warstwie do 1 cm - ok. 82m2,

Powierzchnia podlegająca reprofilacji i naprawie przy warstwie do 5 cm - ok. 4m2.

2. Wykonanie nawierzchni betonowej w miejscu załadunku osadu pod zbiornikami osadu, w zakresie od fundamentu nowego Dekantera do fundamentu Dekantera nr 2, tj. ok. 35 m2 o następującej konstrukcji:

- Powłoka epoksydowa SikaCor®-299 Airless lub równoważna min. 250 μm

- Płyta betonowa, zbrojona siatką stalową ø8 w rozstawie

co 10 cm z betonu klasy C30/37 8-12 cm

- Istniejąca płyta betonowa

3. Wykonanie zgodnie z zaakceptowanym przez Zleceniodawcę projektem technicznym, o którym mowa w Etapie II, podłączenie do instalacji technologicznej i uruchomienie nowego Dekantera wraz z osiągnieciem wymaganych parametrów technologicznych w ruchu ciągłym, wraz z izolacją termiczną rurociągów.

4. Ponowny montaż (wraz z montażem nowej izolacji termicznej) i uruchomienie instalacji hermetyzacji.

5. Przeprowadzenie niezbędnych szkoleń w zakresie obsługi i eksploatacji Dekantera.

6. Dostarczenie zaktualizowanej dokumentacji powykonawczej, odbiorowej oraz deklaracji zgodności CE na przedmiot Umowy w 2 egzemplarzach w wersji papierowej i elektronicznej (.pdf; .dwg; .step; .docx).

D. Dodatkowe wymagania:

1. Maszyna będzie posiadała połączenia śrubowe metryczne, zgodne z normami PN; PN-EN; DIN; ISO.

2. Zabezpieczenia BHP odpowiadające aktualnym przepisom i normom zharmonizowanym.

3. Montaż Maszyny odbywać się będzie w miejscu zabudowy, gdzie po złożeniu odbędzie się wymagana próba szczelności, rozruch, a następnie próba na ruchu ciągłym.

Wykonawca będzie sprawował nadzór nad montażem oraz uruchomieniem urządzenia na stanowisku zabudowy.

4. Wykonawca zobowiązany udostępniać dokumentację projektową do wglądu Zamawiającemu na każdym etapie zawansowania projektu.

5. Wymagania jakościowe:

a) Wszystkie wyroby, urządzenia i instalacje będące przedmiotem niniejszego postępowania winny być wykonane zgodnie z najlepszą wiedzą techniczną oraz w oparciu o obowiązujące przepisy i normy techniczne, środowiskowe i bezpieczeństwa.

b) Wykonawca udzieli Zamawiającemu minimum 24 miesięcy gwarancji na wykonane roboty.

6. Do oferty należy dołączyć Harmonogram rzeczowo – finansowy (Etapowanie prac) z podaniem terminów wykonania poszczególnych etapów przedmiotowego zamówienia.

Z zastrzeżeniem, że wartość ostatniego etapu odbioru prac nie może być niższa niż 10 % całego wynagrodzenia, o którym mowa w Umowie.Harmonogram po rozstrzygnięciu postępowania będzie przedmiotem osobnych uzgodnień z Zamawiającym.

7. Przed złożeniem oferty wymagane jest przeprowadzenie wizji lokalnej.

8. Po wpłaceniu opłaty za materiały przetargowe w wysokości 500,00 PLN (słownie: pięćset złotych) brutto przelewem na rachunek bankowy WZK „Victoria” S.A. w banku PKO BP nr 95 1020 5095 0000 5002 0151 1450 i podpisaniu oświadczenia o zachowaniu poufności – Załącznik nr 2 Zamawiający przekaże je Oferentowi.

E. UWAGI

1. Prace będą prowadzone w uzgodnieniu z Zamawiającym na terenie funkcjonującego zakładu. Na terenie zakładu występują strefy zagrożenia wybuchem.

2. Za zabezpieczenie technologiczne Dekantera przed przekazaniem Wykonawcy odpowiada Zamawiający (ślepienie/odcięcie rurociągów technologicznych, wyłączenie Urządzenia spod napięcia, odcięcie instalacji pary).

3. Wszystkie wymagane i konieczne postoje instalacji technologicznych na potrzeby wykonania przedmiotu Postępowania wymagają wcześniejszych uzgodnień z Zamawiającym w zakresie terminu i czasu postoju, a także zakresu i szczegółów planowanych prac. Zgłoszenie Zamawiającemu potrzeby przeprowadzenia postoju technologicznego, Wykonawca winien dokonać minimum z 3 dniowych wyprzedzeniem przed wstępnie planowanym przez Wykonawcę terminem realizacji prac wymagających postoju technologicznego. Wykonawca zobowiązany jest planować i wykonywać prace tak, by maksymalnie ograniczać czas, ilość oraz konieczność wykonywania postojów instalacji technologicznych. Wykonawca zobowiązany jest podczas postoju technologicznego do prawidłowego wykonania wszystkich prac uzgodnionych z Zamawiającym i w uzgodnionym z nim czasie postoju. Zamawiający zapewni nadzór ZSR (Zakładowej Służby Ratowniczej) przy pracach wymagających nadzoru tych służb.

4. Maksymalny czas postoju technologicznego wymagającego postoju pomp wody amoniakalnej niskociśnieniowej oraz pomp kondensatu wodno-smołowego z przyczyn bezpieczeństwa technologicznego baterii koksowniczych może wynosić nie więcej jak 3h.

III. Ogólne warunki, które musi spełniać nowy Dekanter - charakterystyka techniczna:

1. Przeznaczenie urządzenia:

- wstępne odwodnienie smoły z mechanicznym usuwaniem osadu

2. Medium:

- kondensat wodno-smołowy spływający z odbieralników baterii koksowniczej - ok. 450 m3/h

- kondensat wodno-smołowy spływający z chłodnic wstępnych - ok. 100 m3/h

- kondensat wodno-smołowy spływający z chłodnic wtórnych - ok. 25 m3/h

- woda amoniakalna kierowana z hydroinżekcji baterii - ok. 75 m3/h

3. Wydajność urządzenia: Q = 550 - 650 m3/h

4. Pojemność całkowita / użyteczna: Vc = 240 m3/h / Vu=210 m3/h

5. Skład chemiczny (dane orientacyjne):

a) Woda amoniakalna:

woda

smoła do 5 g/dm3

NH3 całkowity do 6 g/dm3

w tym: NH3 lotny 2,0 - 3,0 g/dm3

NH3 związany 3,0 - 4,0 g/dm3

H2S ok. 1,5 g/dm3

HCN ok. 1 g/dm3

CO2 ok. 3 g/dm3

BTX (benzen, toluen, ksyleny) do 2 g/dm3

fenole (1-OH i n-OH) 2 - 3,2 g/dm3

chlorki (Cl─) 4 - 7 g/dm3

rodanki 0,4 - 0,6 g/dm3

zasolenie ok. 9 - 11 g/dm3

wielkość zanieczyszczeń stałych do 2 mm

zawartość zanieczyszczeń stałych do 2 % wagowych

pH 8,5 - 11,0

pmax do 0,9 MPa nadciśnienia

tmax do 80 °C

b) Kondensat wodno-smołowy napływający z chłodnic wstępnych:

woda

smoła do 100 g/dm3

NH3 (lotny i związany) do ok. 10 g/dm3

H2S ok. 1,5 g/dm3

HCN ok. 1 g/dm3

CO2 ok. 3 g/dm3

BTX (benzen, toluen, ksyleny) do 2 g/dm3

fenole (1-OH i n-OH) do ok. 3,2 g/dm3

chlorki (Cl─) 4 - 7 g/dm3

rodanki (SCN─) 0,4 - 0,6 g/dm3

zasolenie ok. 9 - 11 g/dm3

wielkość zanieczyszczeń stałych do 2 mm

zawartość zanieczyszczeń stałych do 3 % wagowych

pH 8,5 - 11,0

temperatura do 80 °C

c) Surowa smoła koksownicza:

woda 5 do 15 %

olej lekki 0,6 % wagowych

zasady pirydynowe 0,2 % wagowych

naftalen 7,2 % wagowych

antracen 1,1 % wagowych

oleje 26 % wagowych

fenole (1-OH i n-OH) 2,4 % wagowych

pak 62,5 % wagowych

składniki nierozpuszczalne w benzenie do 12 % wagowych

zawartość popiołu do 0,5 % wagowych

temperatura do 90 °C

IV. Terminy

1. Kluczowe terminy realizacji zamówienia.

Oczekiwany termin wykonania przedmiotu postępowania: do dnia 15.12.2020 r.

2. Termin związania ofertą.

Oferent będzie związany ofertą przez okres 45 dni od dnia upływu terminu składania ofert.

3. Po upływie terminu składania ofert oferta nie może być cofnięta, zmieniona lub uzupełniona bez zgody Zamawiającego.

4. Zamawiający nie przewiduje składania ofert częściowych.

V. Wykaz wymaganych od Oferenta dokumentów i oświadczeń:

1. Aktualny odpis z właściwego rejestru, albo aktualny wydruk z Centralnej Ewidencji Informacji Działalności Gospodarczej (CEIDG), jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej wg stanu na dzień nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

2. Posiadane certyfikaty, atesty, certyfikaty bezpieczeństwa wyrobu itp., w szczególności certyfikaty w zakresie systemu zarządzania jakością, bezpieczeństwem i higieną pracy oraz środowiskowego lub innego systemu zarządzania, jeśli występują.

3. Oświadczenie, że Oferent jest zarejestrowany, jest w trakcie rejestracji w Bazie Danych o Odpadach (BDO) lub w myśl Rozporządzenia Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów, nie wytwarza odpadów w ilościach większych niż wskazane w tym rozporządzeniu i nie podlega obowiązkowemu wpisowi do Rejestru BDO. W oświadczeniu należy odpowiednio podać nr rejestracyjny BDO lub załączyć skan kserokopii wniosku rejestracyjnego (lub dowodu wpłaty) w przypadku trwania procedury rejestracyjnej.

4. Certyfikat do umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności oraz posiadanego mienia.

5. Referencje od podmiotów, dla których Oferent zrealizował zamówienia o zbliżonym charakterze.

6. Oświadczenie, że nie zachodzi żadna z następujących okoliczności:

a) Wykonawca, w ciągu ostatnich 3 lat przed wszczęciem niniejszego postępowania, nie wyrządził szkody poprzez niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia, a szkoda ta nie została dobrowolnie naprawiona do dnia wszczęcia niniejszego postępowania, chyba że takie niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności;

b) w stosunku do Wykonawcy nie otwarto likwidacji;

c) w stosunku do Wykonawcy nie ogłoszono upadłości Wspólnika, komplementariusza, partnera w rozumieniu postanowień kodeksu spółek handlowych lub Wykonawcy prowadzącego działalność gospodarczą samodzielnie lub formie spółki osobowej nie skazano prawomocnie za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia określonym w Ustawie z dnia 29 stycznia 2004r. – Prawo zamówień publicznych, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe;

d) urzędującego członka zarządu Wykonawcy prowadzącego działalność gospodarczą w formie spółki kapitałowej w rozumieniu postanowień kodeksu spółek handlowych nie skazano prawomocnie za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia określonym w Ustawie z dnia 29 stycznia 2004r. – Prawo zamówień publicznych, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe;

e) wobec poszczególnych Wykonawców będących podmiotem zbiorowym sąd nie orzekł zakazu ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.

7. Oświadczenie, że:

a) posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności lub oświadczenie, że przepisy obowiązującego prawa nie nakładają obowiązku posiadania takich uprawnień,

b) posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz potencjał techniczny, a także dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,

c) znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia,

d) Oferent zapoznał się z warunkami realizacji zadania na terenie Zamawiającego (Protokół z wizji lokalnej),

e) jest wytwórcą wszelkich odpadów wytwarzanych podczas realizacji zamówienia, zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach wraz z podaniem numeru w BDO,

f) Oferent zapoznał się z treścią SIWZ i Projektem Umowy (stanowiącej Załącznik nr 1 do SIWZ) i wyraża zgodę na jej zawarcie,

g) jest czynnym płatnikiem podatku VAT.

8. Oświadczenie o powołaniu przez Oferenta, Inspektora Ochrony Danych (IOD) i podanie jego danych kontaktowych lub oświadczenie o braku konieczności powołania takiego Inspektora zgodnie z obowiązującymi przepisami.

9. Oświadczenie o proponowanym czasie gwarancji.

VI. Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów.

1. Cena za wykonanie przedmiotu umowy (cena łączna) – waga: 80 %,

2. Okres gwarancji (ilość miesięcy powyżej 24 miesięcy) – waga: 15 %,

3. Doświadczenie firmy Wykonawcy (ocena Zamawiającego na podstawie indywidualnej oceny przedstawionych referencji) – waga: 5%.

VII. Osoby uprawnione do porozumiewania się z Oferentami:

1. Maciej Piątek – Kierownik Działu Technicznej Eksploatacji Koksowni

e-mail: mpiatek@wzkvictoria.pl

2. Karol Kantor – Specjalista ds. Mechanicznych i Dokumentacji Technicznej

e-mail: kkantor@wzkvictoria.pl

3. Roman Górski – Specjalista ds. Mechanicznych

e-mail: rgorski@wzkvictoria.pl

VIII. Informacje dodatkowe:

1. Warunkiem udziału w postępowaniu jest spełnienie wymagań określonych w niniejszej SIWZ. Niespełnienie w ocenie Zamawiającego wymagań SIWZ może spowodować odrzuceniem oferty.

2. Niniejsza Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego, określa jedynie wymagania jakie winni spełniać Oferenci.

3. Zamawiający podpisze Umowę jeśli oferta Wykonawcy zostanie wybrana w wyniku postępowania. Warunkiem zawarcia umowy jest wyrażenie zgody przez właściwe organy Spółki.

4. Oferta może być zmieniona lub wycofana do upływu terminu składania ofert.

5. Ogłoszenie oraz warunki postępowania mogą być w każdym czasie zmienione przez Zamawiającego.

6. Zamawiającemu przysługuje prawo do odwołania lub unieważniania prowadzonego postępowania do momentu podpisania przez Strony Umowy, w każdym czasie - bez podania przyczyny.

IX. Wadium

Warunkiem dopuszczenia do postępowania jest złożenie Wadium w wysokości 50 000,00 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych) przelewem na rachunek bankowy WZK „Victoria” S.A. w banku PKO BP nr 95 1020 5095 0000 5002 0151 1450, w terminie do dnia 01.09.2020 roku do godziny 12:00(decyduje data uznania wpływu wadium na rachunku bankowym Zamawiającego).

I. Załączniki:

1. Projekt umowy.

2. Oświadczenie o zachowaniu poufności.

3. Karta charakterystyki – smoła koksownicza – wersja nr 5 z dnia 04.11.2019 r.

4. Rys. T.2002-0abc Odstojnik zmechanizowany kondensatu V=210m3 - Zestawienie główne

5. Rys. WZK-PU-6420-D1i2-SCH-02 Schemat - zakres projektu

Produkty:

Lp. Nazwa produktu Ilość Jednostka Załącznik/Link Uwagi
1. Budowa nowego dekantera na Oddziale Węglopochodnych w Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych „Victoria” S.A. 1 komplet Czytaj

Kryteria formalne (warunki udziału w postępowaniu):


Kryteria oceny oferty

  1. Cena - 80%
  2. Gwarancja - 15%
  3. Doświadczenie - 5%

Pytania do postępowania w ramach zapytania ofertowego "Budowa nowego dekantera na Oddziale Węglopochodnych w Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych „Victoria” S.A."

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia


Załączniki:


Waluta: PLN

Data i godzina rozpoczęcia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia zadawania pytań:

- - :

Uwaga:

1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.

2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.

3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.

5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.

6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.





Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...