Data wygenerowania zapytania ofertowego: 2020-07-16

ORLEN S.A.

Chemików 7

09-411 Płock

NIP: 7740001454

BDO: 000007103

www.orlen.pl

ZAPYTANIE OFERTOWE NR Z75/161158/aktualizacja1

Uwaga! Zapytanie zostało zaktualizowane w dniu 2020-07-16 r. o godzinie 09:01:32. Jeśli złożyli Państwo wcześniej ofertę, należy przesłać ją jeszcze raz.

Tytuł zapytania

Treść zapytania:

Aktualizacja1 - treść:

Szanowni Państwo,

Dziękujemy za wszystkie zadane pytania w Postępowaniu na przygotowanie interaktywnych szkoleń w formie
e-learningu dotyczących m.in. adaptacji pracowników (onboarding), polityk, procedur i wewnętrznych instrukcji oraz innych wg bieżących potrzeb dla Grupy LOTOS S.A.


W załączeniu prezentujemy wszystkie zadane pytania wraz z odpowiedziami:


ZAPROSZENIE DOUDZIAŁU W I ETAPIE- PREKWALIFIKACJI

W POSTĘPOWANIU

NA PRZYGOTOWANIE INTERAKTYWNYCH SZKOLEŃ W FORMIE E-LEARNINGU
DOTYCZĄCYCH ADAPTACJI PRACOWNIKOW ORAZ POLITYKI I PROCEDUR WEWNĘTRZNYCH dla GRUPY LOTOS S.A.

Szanowni Państwo,

Grupa LOTOS S.A. zaprasza Państwa do udziału w pierwszym etapie - prekwalifikacji postępowanianaprzygotowanie interaktywnych szkoleń w formie e-learningu dotyczących m.in. adaptacji pracowników (onboarding), polityk, procedur i wewnętrznych instrukcji oraz innych wg bieżących potrzeb.

Przedmiotem zapytania ofertowego jest wybranie min. 2 dostawców usług i podpisanie umów ramowych na tworzenie interaktywnych szkoleń e-learningowych wg potrzeb zgłoszonych przez Zamawiającego. Tworzone szkolenia będą dotyczyły różnych obszarów biznesowych organizacji i opierać się będą na materiałach merytorycznych dostarczonych przez Zamawiającego.

W ramach prekwalifikacji Oferenci proszeni są o przesyłanie deklaracji udziału oraz materiałów potwierdzających doświadczenie, kompetencje oraz dysponowanie produktami wpisującym się
w przedmiot zapytania.

  1. Oczekiwany zakres zapytania:

    Odbiorcy szkoleń:

    Pracownicy GK LOTOS. Szkolenia w zależności od tematów będą dedykowane wybranym grupom pracowniczym (np. nowozatrudnionym w przypadku adaptacji) lub wszystkim pracownikom organizacji. Celem szkoleń jest dostarczenie określonej wiedzy, budowa świadomości odbiorców w zakresie przestrzegania procedur czy stosowania się do instrukcji.

    Forma szkolenia:

  • Stworzenie szkoleń opartych o historię/scenariusz zaproponowany przez Oferenta lub przekazany przez Grupę LOTOS. Pomysł i konwencja dowolna, opierająca się o metodykę nauczania osób dorosłych.

  • Szkolenia powinny posiadać atrakcyjną formę przekazu materiału, zachęcającą osoby uczące się do aktywnej realizacji materiału. Atrakcyjna forma to m.in. film, grafiki lub animacje 3d oparte na scenkach, postaciach, dialogach, przykładach, ćwiczeniach, testach sprawdzających wiedzę w trakcie szkolenia (pytania rotujące, nie zawsze te same z określonej puli pytań) oraz opcjonalnie dźwięku – głos lektora (dla całości materiału) lub lektorów dla każdej z postaci występujących w szkoleniu.

  • Szkolenia powinny posiadać interaktywną formę, zwiększającą zaangażowanie osób uczących się. Kursy muszą zostać wyposażone w elementy interakcji (np. kliknięcia, ćwiczenia, przesunięcia, połączenia), tak aby uczestnik był aktywny i nie miał możliwości zaliczenia szkolenia w sposób bierny, tj. poprzez samoczynne odtworzenia filmu/szkolenia. Możliwość zbierania i zliczania punktów podczas całego kursu i/lub punkty za rozwiązanie testu sprawdzającego wiedzę. Dodanie kilku interakcji w każdym module oraz ćwiczeń podsumowujących. Możliwe użycie zdjęć, rysunków, animacji, opis scenek wraz z pytaniami testowymi, itd. Kursy oparte na zaangażowaniu pracownika.

  • Szkolenia powinny mieć możliwość powrotu do poprzednich slajdów, powinny mieć przyciski nawigacyjne, takie jak przód, tył, pauza. Menu i interfejs powinny być proste i przystępne dla użytkowników (intuicyjne poruszanie się po szkoleniu). Możliwość kontynuacji w dowolnym momencie od tego samego miejsca po ponownym uruchomieniu. Możliwe blokowanie materiału dla dalszego przejścia szkolenia (konieczność zakończenia jednego tematu, aby móc przejść do następnego).

  • W większości przypadków materiał powinien być zakończony quizem lub testem (min. x pytań losowanych z puli, jedno lub wielokrotnego wyboru). W przypadku błędnych odpowiedzi powinny być pokazywane prawidłowych/błędnych odpowiedzi z całego testu kończącego szkolenie.

  • Planowany czas realizacji szkoleń będzie każdorazowo uzgadniany.

    Informacje dodatkowe:

  • Tylko polskie wersje językowe.

  • Możliwość aktualizacji (drobne poprawki lub zmiany) w trakcie trwania umowy lub w okresie do 2 lat po odbiorze szkoleń, wynoszące maksymalnie do 40 roboczogodzin.

    II. Harmonogram pierwszego etapu postępowania:

Pytanianależy kierować tylko za pomocą platformy zakupowej LOGINTRADE we wskazanymterminie;
  • Bieżące przesłanie odpowiedzi na zadane pytania. Odpowiedzi na pytania, które wpłynęły
    w podanym terminie zostaną przekazane wszystkim oferentom za pośrednictwem platformy zakupowej LOGINTRADE. Pytania i wnioski, które wpłyną po dniu wyznaczonym, nie posiadają gwarancji odpowiedzi oraz uwzględnienia w postępowaniu;

  • Zgłoszenie deklaracji udziału w postepowaniu zakupowym. W przypadku zainteresowania zapytaniem ofertowym, prosimy o przesłanie deklaracji jedynie poprzez platformę zakupową LOGINTRADE we wskazanym terminie, akcesy przesłane emailem nie będą akceptowane.

  • W dniach 27/07 – 07/08 prezentacja funkcjonalności w formie telekonferencji – szczegółowy termin spotkania zostanie uzgodniony z Oferentem po otrzymaniu i przeanalizowaniu deklaracji udziału.

    III. Termin realizacji przedmiotu zapytania:

    Dostawa szkoleń zgodnie z ustalonym harmonogramem, uwzględniająca realizację min. jednego
    e-szkolenia w bieżącym roku oraz min. 2 tygodniowy okres na konieczność testów każdego szkolenia na platformie Zamawiającego i ewentualne poprawki Zamawiającego.

    Umowa zawarta na 24 miesiące od dnia podpisania, z możliwością przedłużenia.

    IV. Warunki udziału w postępowaniu:

  • przedstawienie propozycji idei/myśli przewodniej, pomysłu lub historii do przygotowania szkoleń z zakresu

  • adaptacji (onboardingu). Onboarding będzie składał się z elementów udostępnianych nowym pracownikom przed przyjściem do organizacji oraz w momencie rozpoczęcia pracy. Zakładamy część wspólną dla wszystkich nowoprzyjętych oraz dwie ścieżki – dla pracowników biurowych oraz produkcyjnych. Elementy wchodzące w skład onboardingu będą dotyczyć różnych obszarów merytorycznych, a także organizacyjnych firmy i mogą mieć różną formę (szkolenie, film, animacja, pigułka wiedzy, quiz, i in.) ale powinny składać się na spójną całość procesu wdrożenia.

  • zapoznania pracowników ze zintegrowanym systemem zarządzania (ogólne zasady zarządzania organizacją) oraz procedurami, np. IT. Znajomość procedur jest wymagana, a ich przyswojenie bezpośrednio z wewnętrznej dokumentacji jest mało wciągające. Szukamy sposobów na możliwie ciekawe i angażujące zapoznanie pracowników z kluczowymi obszarami działalności firmy. Szkolenia dot. procedur mogą być elementem onboardingu.

  • udostępnienie przykładowych, realizowanych wcześniej szkoleń z powyższego zakresu (adaptacja pracowników, zapoznanie nowych pracowników z procedurą/instrukcją, zapoznanie grupy doświadczonych pracowników ze zmianami w procedurze/instrukcji) lub o podobnym zakresie.

  • wskazanie proponowanych interakcji, jakie mogą zawierać szkolenia

  • min. 3 letnie doświadczenie w przygotowywaniu e-rozwiązań

  • referencje z min. 3 firm z danymi osób do kontaktu z tych firm, przekazane wraz z ofertą (optymalnie z firm, które współpracowały z Państwem przy realizacji więcej niż 2 szkoleń lub podpisały z Państwem umowę ramową na świadczenie usług).

po odbyciu prezentacji funkcjonalności zorganizowanie w formie rozmowy telefonicznej/telekonferencji rozmowy/ spotkania referencyjnego z minimum jednym Klientem Oferenta, który wykorzystuje oferowane narzędzie w stopniu najbardziej zbliżonym do zakresu wymaganego w niniejszym zapytaniu ofertowym.
  • udostępnienie jednego, przykładowego szkolenia testowego (temat dowolny, demo do 10 min.), przekazanego wraz ze złożoną ofertą. Demo powinno być przygotowane w formacie SCORM (1.2 lub 2004) i spełniać wymagania techniczne, zawarte w przedmiotowym zapytaniu ofertowym oraz zawierać ekran powitalny, kilka ekranów z interakcjami oraz test końcowy, zawierający minimum dwa pytania. Demo powinno zostanie przekazane wraz z ofertą w celu przetestowania na platformie e-learningowej Zamawiającego (sprawdzenia poprawności raportowania i zapisu wyników).

V. Wymagania techniczne:

Każde szkolenie w wersji elektronicznej musi być zgodne ze standardem SCORM 1.2 lub SCORM 2004 (do pobrania z witryny Wykonawcy lub zamieszczenia na serwerze FTP Zamawiającego) umożliwiającym prezentację na platformie e-learningowej Zamawiającego. Szkolenia mogą być podzielone tematycznie w taki sposób, aby można było realizować poszczególne moduły osobno (opcjonalnie). Szkolenia powinno działać prawidłowo na najnowszych wersjach przeglądarek, takich jak Internet Explorer, Microsoft Edge, Chrome, Safari, Opera, Mozilla Firefox i niezależnie od wersji operacyjnych urządzeń (Windows, android, IOS).

Szkolenia powinny także działać na urządzeniach mobilnych (minimum to skalowalność, optymalnie responsywność).

VI. Prawa autorskie:

Wykonawca przekaże Zamawiającemu majątkowe prawa autorskie do szkolenia, a także kod źródłowy. Opcjonalnie Oferent może zostać poproszony o aktualizację treści zawartej w szkoleniu na wniosek Zamawiającego.

VII. Kryteria wyboru oferty do udziału w drugim etapie postepowania:

  • Atrakcyjność pomysłów na szkolenia (angażująca historia lub konwencja, wirtualny spacer) oraz ciekawa propozycja ubrania ich w formę wizualno-graficzną (film, interakcja, gra, animacja, nowoczesność, kreatywność przy jednoczesnym zachowaniu intuicyjności w poruszaniu się po kursie i prostoty w kompozycji ekranów szkoleniowych)

  • Analiza i ocena udostępnionych wcześniejszych realizacji Oferenta

  • Analiza udostępnionego testowego demo Wykonawcy

  • Doświadczenie/opinie/referencje zebrane od firm z którymi Oferent współpracował

Do drugiego etapu zostanie zaproszona wyselekcjonowana grupa Oferentów, których realizacje ,potencjał oraz doświadczenie wykazane w przesłanych dokumentach oraz wersji demonstracyjnej programu, zostaną pozytywnie ocenione przez członów Komisji.

W drugim etapie postępowania zakupowego grupa zakwalifikowanych Oferentów zostanie poproszona
o przygotowanie m.in. informacji na temat dostępności zespołu projektowego i czasu realizacji szkoleń oraz oferty handlowej na kompleksową realizację e-learningu w Grupie LOTOS S.A.

VIII. Ważność oferty:

Okres związania ofertą 90 dni.

IX. Kompletna deklaracja udziału powinna zostać złożona w jednej części i zawierać:

  1. Wszystkie oświadczenia Oferenta, informacje wymagane zapytaniem ofertowym, wszelkie dobrowolne oświadczenia, prezentacje, zapewnienie dostępu do minimum jednego przykładowego szkolenia testowego, pozostałe informacje mające wpływ na ocenę narzędzia oraz potencjału oferenta.

  2. Dane kontaktowe Oferenta (imię, nazwisko osoby odpowiedzialnej, numer telefonu, e-mail)

    X. Złożenie deklaracji udziału będzie uznane za akceptację zasad prowadzonego postępowania opisanych w niniejszym dokumencie.

    Oświadczenia Oferenta, iż:

  1. akceptuje treść i spełnia wymogi zapytania ofertowego i wszystkich załączników do zapytania ofertowego;

  2. zdobył konieczne informacje do przygotowaniadeklaracji, a także że należycie zapoznał się
    z miejscem i sposobem wykonania przedmiotuzapytania, jego rozmiarem, kosztami oraz wszelkimi innymi okolicznościami mającymi wpływ na jego wykonanie, termin realizacji;

  3. wszelkie elementy wymagane w zapytaniu zostały ujęte wdeklaracji;

  4. jest uprawniony do występowania w obrocie prawnym;

  5. posiada uprawnienia niezbędne do wykonania prac objętych niniejsządeklaracją;

  6. dysponuje niezbędną wiedzą, doświadczeniem, potencjałem ekonomicznym i technicznym,
    a także pracownikami zdolnymi do wykonania prac;

  7. znajduje się w sytuacji finansowej zapewniającej wykonanie prac w oferowanym terminie;

  8. nie znajduje się w stanie upadłości ani likwidacji, nie zostało otwarte jego postępowanie restrukturyzacyjne oraz, że nie istnieją podstawy do złożenia wniosku o ogłoszenie jego upadłości lub likwidacji lub otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego;

  9. nie zalega z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub uzyskał przewidzianą prawem zgodę na zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności oraz nie posiada zobowiązań przeterminowanych wobec swoich dostawców, pracowników i podwykonawców;

  10. Oferent, ani jego wspólnik lub urzędujący członek organu zarządzającego nie zostali prawomocnie skazani za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;

  11. Oferentzobowiązuje się do zachowaniawpoufności faktu prowadzenia niniejszego postępowania, uczestnictwa w nim oraz wszelkich informacji pozyskanych w trakcie jego realizacji na temat Zamawiającego oraz zobowiązuje się do zawarcia umowy o zachowaniu poufności po wyborze jego oferty z zastrzeżeniem, że za każde naruszenie poufności Wykonawca zapłaci Grupie LOTOS S.A. karę umowną w kwocie100 000 PLN;

  12. Oferentoświadcza, iż w dacie złożeniadeklaracji, nie występuje jakikolwiek konflikt interesów stron, że nie oferował, ani nie przekazywał żadnych korzyści majątkowych w celu wywarcia wpływu na decyzję Zamawiającegoo wyborze jego oferty w postępowaniu wyboru kontrahenta i nie wpływał na wynik takiego postępowania w sposób sprzeczny z prawem lub dobrymi obyczajami oraz nie brał udziału w jakichkolwiek porozumieniach lub ustaleniachz podmiotami trzecimi, które miałyby na celu wywarcie wpływu na wynikww.postępowania;

  1. Oferent oświadcza, że w przypadku wyboru jego oferty i zawarcia przez Strony umowy na realizację przedmiotu zapytania ofertowego, jeśli w trakcie jego wykonania zostanie stworzone dzieło objęte przepisami o prawach autorskich, to z chwilą wydania dzieła Wykonawca przeniesie na Zamawiającego w ramach wynagrodzenia całość autorskich praw majątkowych
    i praw pokrewnych do dzieła wraz z wyłącznym prawem wykonywania i zezwalania na
    wykonywanie zależnego prawa autorskiego;

  2. Oferent oświadcza, iż w zakresie dotyczącym zatrudnienia stosuje w prowadzonej działalności gospodarczej obowiązujące w tym zakresie przepisy prawa krajowego oraz wspólnotowego,
    w tym w szczególności Kodeks pracy oraz akty wykonawcze wydane na jego podstawie.

  3. Na żądanie Zamawiającego Oferentdostarczy Zamawiającemu poświadczone przez Oferenta za zgodność z oryginałem kopie następujących dokumentów:

  • Odpis z rejestru przedsiębiorców właściwego dla danego państwa (nie dotyczy polskich rejestrów KRS/CEIDG);

  • umowa spółki w przypadku spółki cywilnej;

  • zezwolenie/koncesja lub oświadczenie, że prowadzona działalność nie wymaga ich posiadania;

  • sprawozdanie finansowe za ostatni rok obrotowy (jeżeli jest wymagane), deklaracja CIT-8, PIT-B lub inny dokument przedstawiający sytuację finansową;

  • zaświadczenia o niezaleganiu z opłatami na rzecz ZUS i US – dokumenty te nie mogą być starsze niż 3 miesiące;

  • trzy pisemne referencje w przedmiocie i skali zbliżonej do ocenianej transakcji;

  • opis dotychczasowej współpracy z Grupa LOTOS S.A. (m.in. od kiedy, ilość/wartość umów);

  • oryginał aktualnego certyfikatu rezydencji podatkowej wydanego przez upoważniony organ /kontrahenci posiadający miejsce rezydencji poza granicami RP/;

  • stosowne pełnomocnictwa do reprezentacji Oferenta w ramach prowadzonego postępowania;

  1. zatwierdzony przez Oferenta termin realizacji przedmiotu zapytania, określony w pkt III zapytania ofertowego;

Brak akceptacji któregokolwiek z ww. wymaganych elementów może skutkować odrzuceniem deklaracji udziału.

Jednocześnie informujemy, że zastrzegamy sobie prawo do unieważnienia procesu wyboru kontrahenta, zamknięcia procesu bez wyboru kontrahenta oraz możliwość przeprowadzenia negocjacji z wybranym Oferentem lub Oferentami do chwili podpisania umowy. Zamawiający zastrzega również prawo do przesunięcia terminu wpływu pytań i wniosków od Oferentów, terminu odpowiedzi na zadane pytania oraz terminu składania ofert.

Wybór Oferenta/ów do dalszych negocjacji nie stanowi przyjęcia oferty ani rozstrzygnięcia przetargu w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Grupa LOTOS S.A. zastrzega sobie ponadto możliwość wprowadzenia kar umownych
z tytułu nieterminowej realizacji przedmiotu zapytania ofertowego.

Informujemy, że złożenie oferty oraz podpisanie umowy nie stanowi gwarancji realizacji wszystkich szkoleń ujętych w zapytaniu ofertowym. Oznacza to, że Grupa LOTOS S.A. zastrzega sobie prawo możliwości wyboru do realizacji jednego, dwóch, kilku szkoleń, lub odstąpienie od ich realizacji w całości.

Szanowni Państwo,

Jeśli nie są Państwo zainteresowani udziałem w niniejszym postępowaniu lub występują jakiekolwiek przyczyny uniemożliwiające Państwu złożenie deklaracji udziału, mając na względzie jak najlepsze relacje
z naszymi kontrahentami, zwracamy się z prośbą o wskazanie powodów niezłożenia oferty na kierowane do Państwa zaproszenie. Prosimy o przesłanie przedmiotowej informacji.

UWAGA!

  • Grupa LOTOS S.A. oświadcza, że nie będą refundowane żadne koszty związane z przygotowaniem lub dostarczeniem oferty ani zwracane oferentom nadesłane oferty.

  • Grupa LOTOS S.A. zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia wszelkich badań mających na celu sprawdzenie zaświadczeń, dokumentów i przedłożonych informacji oraz do wyjaśnienia finansowych
    i technicznych aspektów złożonej oferty.

  • Grupa LOTOS S.A. zastrzega, że w ramach współpracy oficjalnym językiem będzie język i prawo polskie.

  • Ocena ofert dokonywana będzie przez Komisję wyboru kontrahenta powołaną przez Grupę LOTOS S.A. Prace komisji przebiegać będą według zasad określonych w procedurze nr GLS.74.02.00.00, określającej zasady wyboru kontrahenta. Ewentualne informacje na temat ww. procedury można uzyskać w Dziale Zakupów Wspólnych Grupy LOTOS S.A. w Gdańsku.

BHP i Ochrona środowiska

Oferent na etapie składania oferty zobowiązany będzie do złożenia oświadczenia, że przestrzega obowiązujących przepisów prawa dotyczących szeroko rozumianej ochrony środowiska, w szczególności w zakresie uzyskania niezbędnych zezwoleń, dokonania zgłoszeń i składania informacji oraz respektowania ograniczeń korzystania ze środowiska, wykorzystania potencjału gospodarki o obiegu zamkniętym w tym, w szczególności należytej gospodarki odpadami. Ponadtooferent oświadcza, że postępuje zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju i podejmuje działania ograniczające negatywny wpływ własnej działalności na środowisko naturalne.

Przestrzeganie praw człowieka

Oferent na etapie składania oferty zobowiązany będzie do złożenia oświadczenia, iż w zakresie dotyczącym zatrudnienia stosuje w prowadzonej działalności gospodarczej obowiązujące w tym zakresie przepisy prawa krajowego oraz wspólnotowego, w tym w szczególności Kodeks pracy oraz akty wykonawcze wydane na jego podstawie.

Wpływ na społeczeństwo - działania integrujące

Oferent na etapie składania oferty zobowiązany będzie do złożenia oświadczenia, iż uwzględnia w swojej działalności gospodarczej również problematykę społeczną i dąży do maksymalizacji integracji wartości społecznych, środowiskowych, etycznych i tych związanych z prawami człowieka, z działalnością swoją, innych zainteresowanych stron i społeczeństwa jako całości.

Brak konfliktu interesów

Oferent na etapie składania oferty zobowiązany będzie do złożenia oświadczenia, że w przypadku wyboru jego oferty i zawarcia umowy na realizację przedmiotu zapytania ofertowego, wyraża zgodę na umieszczenie w umowie zapisów o następującej treści:

    1. wedle jego najlepszej wiedzy, w dacie podpisania Umowy, nie występuje jakikolwiek konflikt interesów, który mógłby stanowić przeszkodę dla należytego wykonywania Umowy przezoferentawpływać na jego bezstronność, jakość wykonywanych przez niego prac lub usług, niezależność lub rzetelność;

    2. zobowiązuje się zachować najwyższą staranność w zakresie wymaganym dla prowadzonej działalności gospodarczej oraz podejmować działania zmierzające do unikania konfliktu interesów;

    3. w okresie realizacji Umowy, w przypadku podejrzenia zaistnienia ryzyka ewentualnego konfliktu interesów wpływającego na treść oświadczenia, o którym mowa w ust. 1, niezwłocznie poinformuje na piśmie Grupę LOTOS S.A.o takim podejrzeniu, wskazując jego uzasadnienie
      i przedstawi propozycję wszelkich niezbędnych działań mających na celu zapobieżenie konfliktowi, uwzględniając szeroko pojęty interes Grupy LOTOS S.A.oraz stosowane przez niego zasady etyki biznesu;

Klauzula antykorupcyjna

Oferent na etapie składania oferty zobowiązany będzie do złożenia oświadczenia, że nie oferował, ani nie przekazywał żadnych korzyści majątkowych ani osobistych w celu wywarcia wpływu na decyzjęGrupy LOTOS S.A. o wyborze oferty w postępowaniu wyboru kontrahenta, nie wpływał na wynik takiego postępowania w sposób sprzeczny z prawem lub dobrymi oby­czajami oraz nie brał udziału
w jakichkolwiek porozumieniach lub ustaleniach pomiędzy oferentem lub innymi podmiotami trzecimi, które miałyby na celu wywarcie wpływu na wynik w/w postępowania.

Klauzula etyczna

Grupa LOTOS S.A. prowadzi działalność z poczuciem odpowiedzialności za skutki swojego działania oraz stosuje jednolite standardy w ocenach etycznego postępowania pracowników i osób trzecich, poszanowania praw człowieka, przestrzegania praw pracowniczych oraz poszanowania środowiska naturalnego.

Grupa LOTOS S.A. dba o poszanowanie praw człowieka w ramach całego łańcucha wartości prezen­towanych w prowadzonej działalności gospodarczej. W duchu społecznej odpowiedzial­ności za całość życia zbiorowego oraz w trosce o wspólne dobro, Grupa LOTOS S.A. podejmuje dzia­łania związane
z dbałością o przestrzeganie praw i przepisów w prowadzonej działalno­ści, w tym międzynarodowych zasad uwzględniających koncepcję Społecznej Odpowie­dzialności Biznesu (CSR). Spółka podejmuje działania związane z kształtowaniem wła­ściwych relacji gospodarczych oraz społecznych.

Grupa LOTOS S.A. w swoich działaniach dąży do stworzenia środowiska pracy opartego o wzajemny szacunek oraz tolerancję. Spółka zapewnia ochronę danych osobowych i dyskrecję wszystkim osobom, które zdecydują się zgłosić podejrzenie naruszenia obowiązujących w Grupie LOTOS S.A. zasad wyrażonych w „Kodeksie etyki Grupy Kapitałowej LOTOS" lub innych re­gulacji związanych z wdrożoną
i stosowaną przez Spółkę koncepcją Społecznej Odpo­wiedzialności Biznesu.

Z treścią „Kodeksu etyki Grupy Kapitałowej LOTOS" można się zapoznać na stroniewww.odpowiedzialny.lotos.pl

  • Grupa LOTOS S.A. informuje, że na jej terenie obowiązują uregulowania i przepisy obejmujące swym zakresem m.in. bhp, ochronę przeciwpożarową i systemy przepustkowe.

  • Wykonawca wybrany w wyniku prowadzonego postępowania zobowiązany będzie do przestrzegania obowiązujących na terenie Grupy LOTOS S.A. procedur (organizacja, pobieranie wymaganych zezwoleń
    i poleceń na prace).

    Wykonawca będzie zobowiązany do przestrzegania i bieżącego monitorowania obowiązujących na terenie Grupy LOTOS S.A. zasad i standardów postępowania, w szczególności dotyczących bezpieczeństwa pracy i ochrony ppoż. udostępnionych przez Grupę LOTOS S.A. w serwisie: Wymagania Grupy LOTOS dla Kontrahentów pod adresem: http://kontrahenci.lotos.pl. O ile Oferent jest zainteresowany zapoznaniem się z ww. zasadami, w celu otrzymania loginu i hasła do serwisu zobowiązany jest do kontaktu mailowego na adres: karina.pulkowska@grupalotos.pl

  • Grupa LOTOS S.A. informuje, że Zleceniobiorca, którego oferta zostanie wybrana w procesie wyboru kontrahenta i z którym zostanie zawarta umowa na zakres będący przedmiotem niniejszego zapytania, zobowiązany będzie do przestrzegania obowiązujących na terenie GL S.A. uregulowań i przepisów obejmujących między innymi: BHP, ppoż., systemy przepustowe, zasady korzystania z telefonów komórkowych oraz innego sprzętu nadawczego. Obsługę ruchu osobowego, samochodowego, materiałowego i majątkowego firm obcych na terenie GL S.A. prowadzi LOTOS Ochrona Sp. z o.o. Zleceniobiorca zapłaci Zamawiającemu karę umowną
    w wysokości jednego tysiąca złotych (1 000 PLN
    ) od zdarzenia polegającego na ujawnieniu stanu nietrzeźwości lub stanu po spożyciu alkoholu (od 0,2 ‰ alkoholu we krwi lub od 0,1 mg alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza) u pierwszych dwóch pracowników Zleceniobiorcy lub innych osób wykonujących prace w jego imieniu w danym roku kalendarzowym. Za każdą kolejną osobę Zleceniobiorca zapłaci po dziesięć tysięcy złotych (10 000 PLN). Limit dwóch osób w roku kalendarzowym, w którym naliczana będzie kara w niższym wymiarze przysługuje Wykonawcy łącznie na wszystkie umowy (w tym Zamówienia) zawarte
    z Zamawiającym, a liczba osób, u których ujawniono stan nietrzeźwości lub stan po spożyciu alkoholu wykonujących prace w związku umowami (w tym Zamówieniami) sumuje się. Wykonawca zapewni, aby odpowiednie zapisy znalazły się w umowach z Podwykonawcami. Zamawiający wystawi notę obciążeniową na zastrzeżoną karę umowną z tytułu stwierdzenia stanu nietrzeźwości lub po spożyciu alkoholu, adresowaną do Zamawiającego. W notach obciążeniowych, zawarta będzie informacja o dokonaniu cesji należności z niej wynikających na rzecz LOTOS Ochrona Sp. z o.o., ze wskazaniem właściwego numeru rachunku bankowego LOTOS Ochrony Sp. z o.o.Osobie, u której stwierdzono nietrzeźwość w rozumieniu powyższym w trybie natychmiastowym odebrana zostanie przepustka z zakazem wstępu na teren GrupyLOTOS S.A określonym w aktualnym Taryfikatorze Wykroczeń.

  • Mając na uwadze jakość realizacji zamówienia, bezpieczeństwo pracy oraz ochronę środowiska, Grupa LOTOS S.A. zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia u Zleceniobiorcy audytów
    w obszarze będącym przedmiotem zamówienia. Działania te mają na celu ocenę spełnienia wymagań określonych w dokumentach kontraktowych i innych dokumentach przekazanych do stosowania, a także wybranych przepisach prawa, normach i standardach obowiązujących
    w obszarze zamówienia.

    Z poważaniem,

    Karina Pulkowska

Pytania do postępowania w ramach zapytania ofertowego "Postępowanie na wybór dostawców realizujących szkolenia e-learningowe dla Grupy LOTOS - SRM/205013"

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
Brak wyników do wyświetlenia


Załączniki:

Załączniki dostępne po zalogowaniu


Data i godzina rozpoczęcia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia zadawania pytań:

- - :

Uwaga:

1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.

2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.

3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.

5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.

6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.





Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...