Data wygenerowania zapytania ofertowego: 2019-11-14

ZE PAK SPÓŁKA AKCYJNA

Kazimierska 45

62-510 Konin

NIP: 6650001645

www.zepak.com.pl

ZAPYTANIE OFERTOWE NR Z315/106131/aktualizacja3

Tytuł zapytania

Treść zapytania:


Treść aktualizacji 3:

W związku z pytaniem o przesunięcie terminu składania ofert, Zamawiający przedłuża termin składania ofert z dnia 15.11.2019r. na dzień 22.11.2019r. i aktualizuje zapytanie ofertowe.


Treść aktualizacji 2:

Zamawiający przekazuje Listę pytań i odpowiedzi dotyczących treści SIWZ i zapytania ofertowego zamieszczoną w Załączniku:  Lista pytań i odpowiedzi (2)


Treść aktualizacji 1:

Zamawiający zmienia termin składania ofert z dnia 31.10.2019r. na dzień 15.11.2019r. i aktualizuje zapytanie ofertowe.
Zamawiający zmienia koncepcję doprowadzenia biomasy do zbiorników przykotłowych zgodnie z załączonym opisem w :
Załączniku - Koncepcja podawania paliwa biomasowego do zbiorników przykotlowych kotła K-7  i 
Załączniku - Rys. nr 001 - Układ podawania paliwa biomasowego - Plan Sytuacyjny


Zapytanie ofertowe
1. Nazwa, adres i dane teleadresowe Zamawiającego.

Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin S.A.
ul. Kazimierska 45
62-510 Konin
Tel. +48 63 247 30 00
Fax: +48 63 247 30 30

Osoba do kontaktu:
Imię i nazwisko: Urszula Kloc-Wiatrowska
Nr tel. +48 63 247 32 75, e-mail: kloc-wiatrowska.urszula@zepak.com.pl, fax: +48 63 247 38 10.

2. Tryb postępowania.

2.1. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadą konkurencyjności opisaną w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020.
Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest na podstawie przepisów Regulaminu Wyboru Dostawców ZE PAK S.A. oraz niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (zwanej dalej „SIWZ”). Zamawiający nie jest zobowiązany do stosowania Ustawy z dnia 29.01.2004r. Prawo zamówień publicznych i ta Ustawa nie ma zastosowania w niniejszym postępowaniu.
2.2. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim z zachowaniem formy pisemnej.
2.3. Etapy procedury udzielenia zamówienia:
a) opublikowanie zapytania ofertowego,
b) pytania i odpowiedzi, ewentualna wizja lokalna z rozmowami w celu wyjaśnienia wątpliwości dotyczących przedmiotu zamówienia,
c) zebranie ofert i ich weryfikacja. Oferty nie mogą być przedmiotem jakichkolwiek negocjacji między Zamawiającym, a Wykonawcami, poza negocjacjami cenowymi. Zamawiający może jedynie zwracać się do Wykonawców o udzielenie wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert,
d) negocjacje cenowe ze wszystkimi Wykonawcami, cena nie może wzrosnąć,
e) wybór oferty najkorzystniejszej lub zamknięcie postępowania bez wybrania oferty,
f) poinformowanie Wykonawców o wynikach postępowania,
g) w przypadku wyboru oferty najkorzystniejszej zawarcie umowy z wybranym wykonawcą.
Po opublikowaniu zapytania ofertowego Zamawiający przewiduje udzielanie wyjaśnień na zadane pytania do specyfikacji technicznej cz. II. Odpowiedzi stanowią materiał uzupełniający i pomocniczy w interpretacji materiałów przetargowych. W przypadku braku aktualizacji specyfikacji technicznej cz. II udzielone odpowiedzi stanowią ich integralną część i muszą być uwzględnione przy składaniu ofert przez Wykonawców. Zmiany należy przygotować wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 6.

3. Opis przedmiotu zamówienia.

Przedmiotem zamówienia jest, w formule „pod klucz”, „Zaprojektowanie, dostawa i montaż instalacji podawania biomasy do zbiorników przykotłowych kotła K-7 w Elektrowni Konin” w ramach przedsięwzięcia pn. „Przystosowanie kotła węglowego K-7 w Elektrowni Konin do wyłącznego spalania biomasy wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną”.
W szczególności przedmiot zamówienia polega na realizacji „BUDOWY POD KLUCZ” układu transportu/podawania biomasy, który umożliwi podawanie biomasy z istniejącej gospodarki tym paliwem
w kierunku zasobników przykotłowych przebudowanego kotła K -7, łącznie z urządzeniami i instalacjami pomocniczymi, oraz obejmującego w szczególności: zaprojektowanie, dostawę, demontaż, montaż, przeprowadzenie prób, rozruchu i ruchu próbnego oraz przeszkolenie obsługi, przekazanie do eksploatacji wraz z dokumentacją techniczno-ruchową i instrukcjami obsługi oraz wykonaniem wszelkich usług , dostaw i robót towarzyszących.
Celem modernizacji jest doprowadzenie do zgodności z kierunkami strategicznymi Unii
Europejskiej dotyczącymi oddziaływania na środowisko instalacji energetycznych
wyróżnionych w Dyrektywie 2010/75/UE Parlamentu Europejskiego i Rady z 24 listopada
2010 r w sprawie emisji przemysłowych, konkluzje BAT dla dużych obiektów energetycznego
spalania LCP ustanowionych Decyzją Wykonawczą Komisji (UE) 2017/1442 z dnia 31 lipca
2017 r. i inne.

Zakres rzeczowy oferty musi spełniać wymagania środowiskowe określone w Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia z dnia 26.06.2019 r. (znak OŚ.6220.15.2019), będącą załącznikiem nr 8 do niniejszego zapytania ofertowego.

Kod CPV:
31 000 000-6 Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektromechaniczne i elektrotechniczne
42000000-6 Maszyny przemysłowe
42 164 000-6 Układy pomocnicze do kotłów grzewczych
42 410 000-3 Urządzenia podnośnikowe i przeładunkowe
42 417 200-4 Przenośniki
45 000 000-7 Roboty budowlane
45 110 000-0 Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45 310 000-3 Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45 317 000-2 Inne instalacje elektryczne
45 320 000-6 Roboty izolacyjne
45 315 100-9 Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45 315 300-2 Instalacje zasilania elektrycznego
51 100 000-3 Usługi instalowania urządzeń elektrycznych i mechanicznych
80 531 000-5 Usługi szkolenia przemysłowego i technicznego

Przedmiot zamówienia szczegółowo opisany został w Specyfikacji technicznej - część II stanowiącej załącznik nr 2 do zapytania ofertowego.
W celu prawidłowego przygotowania oferty (rozwiązania techniczne, oszacowania wartości itp.) Zamawiający dopuszcza dokonanie wizji lokalnej, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.
Wymagania techniczne przedmiotu zamówienia:
Przy wykonywaniu robót należy stosować nowe materiały i wyroby zgodne z postanowieniami obowiązującej ustawy Prawo budowlane. Wszystkie nazwy własne materiałów i nazwy producentów, które mogły się pojawić w załącznikach do zapytania ofertowego powinny być rozumiane jako wskazanie standardów, a nie konkretne rozwiązania mające zastosowanie, a do wbudowania mogą być użyte materiały i urządzenia innych producentów o równoważnych lub wyższych parametrach niż przewiduje zapytanie ofertowe lub założenia Zamawiającego.

Istniejący kocioł K-7, przeznaczony do przystosowania do wyłącznego spalania biomasy zlokalizowany jest pod adresem 62-510 Konin, ul. Przemysłowa 158.
4. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny ich spełniania.

4.1. Do udziału w niniejszym postępowaniu dopuszczone będą podmioty spełniające poniższe warunki. Niespełnienie jakiegokolwiek z niżej wymienionych warunków skutkować będzie niedopuszczeniem do postępowania (wykluczeniem Wykonawcy):
a) Wykonawca powinien posiadać uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności jeśli obowiązujące przepisy prawa nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień. Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada stosowne certyfikaty, zezwolenia itp.
b) Wykonawca powinien posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie zapewniające należyte wykonanie zamówienia. Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał instalację podawania biomasy do zbiorników przykotłowych kotła biomasowego lub wykonał przebudowę/rozbudowę takiej instalacji podawania biomasy do zbiorników przykotłowych kotła biomasowego. Wykonawca poda wartości (o ile nie narusza to tajemnicy handlowej), terminy realizacji i miejsca wykonania oraz nazwy podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane lub są w trakcie wykonywania. Do oferty należy załączyć referencje ze zrealizowanych robót lub inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane np. protokoły odbioru końcowego.
c) Wykonawca powinien dysponować załogą zdolną do wykonania przedmiotu zamówienia.
Wykonawca zobowiązany jest do posiadania uprawnień w formie decyzji administracyjnej wydanej przez Urząd Dozoru Technicznego zgodnie z art. 9 ustawy o dozorze technicznym z dnia 21 grudnia 2000 r. (Dz.U. 2019, poz. 667 t.j.) do wytwarzania, naprawy lub modernizacji urządzeń technicznych podlegających dozorowi technicznemu, co potwierdza oświadczeniem,
d) Wykonawca powinien znajdować się w sytuacji ekonomicznej zapewniającej należyte wykonanie przedmiotu zamówienia. Zamawiający uzna warunek ten za spełniony jeżeli wskazywać będą na to dostarczone wraz z ofertą następujące dokumenty:
 bilans oraz rachunek zysków i strat za ostatnie pełne 3 lata, a w przypadku podmiotów nie zobowiązanych do sporządzania bilansu - informacja określająca obroty, zysk oraz zobowiązania
i należności ogółem za ostatnie pełne 3 lata,
 aktualne zaświadczenie z banku, w którym jest prowadzony podstawowy rachunek przedsiębiorcy określającego wielkość obrotów, zdolność kredytową przedsiębiorcy zawierającego informację o udzielonych przedsiębiorcy kredytach oraz informację czy rachunek jest wolny od tytułów egzekucyjnych; zaświadczenie powinno być uzyskane nie wcześniej niż 1 miesiąc przed terminem złożenia oferty
 ostatnie roczne sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem niezależnego biegłego rewidenta z badania
 zaświadczenie z właściwego Urzędu Skarbowego oraz z właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych potwierdzające odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, podatków wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
e) Wykonawca jest uprawniony do występowania w obrocie prawnym, zgodnie z wymaganiami ustawowymi. Zamawiający uzna warunek ten za spełniony jeżeli wskazywać będą na to dostarczone wraz z ofertą następujące dokumenty:
 aktualny odpis z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego albo innego rejestru właściwego dla Wykonawcy, przy czym dokumenty powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed terminem składania ofert.
f) Wykonawca powinien posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. Zamawiający uzna warunek ten za spełniony, jeżeli Wykonawca przedłoży istniejące ubezpieczenie od odpowiedzialności OC Wykonawcy oraz przedłoży oświadczenie o przyjęciu zapisów artykułu nr XIV kontraktu dołączonego do zapytania ofertowego.
g) Wykonawca wniesie wadium na kwotę 350 000,00 PLN (słownie: trzysta pięćdziesiąt tysięcy PLN). Warunek zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca przedłoży do oferty dowód wniesienia wadium (w postaci oryginału gwarancji bankowej), a w przypadku wadium wpłaconego w pieniądzu, wniesiona przelewem kwota zostanie zaksięgowana na koncie Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.

5. Sposób udzielania pytań i wyjaśnień dotyczących postępowania, wizja lokalna.

5.1. Wykonawca może zwrócić się na piśmie (e-mail i fax do osoby wskazanej do kontaktu, patrz pkt.1 zapytania) do Zamawiającego o wyjaśnienie treści zapytania ofertowego. Zamawiający niezwłocznie udzieli wyjaśnień, chyba, że prośba o wyjaśnienie wpłynęła do Zamawiającego na mniej niż 7 dni przed terminem otwarcia ofert. W takim przypadku Zamawiający nie udzieli odpowiedzi na zadane pytania.
5.2. Treść pytania i wyjaśnienia zostaną upublicznione w Bazie Konkurencyjności, bez ujawniania źródła zapytania.
5.3. W szczególnie uzasadnionych przypadkach Zamawiający może w każdym czasie, przed upływem terminu do składania ofert, zmodyfikować treść zapytania ofertowego poprzez upublicznienie aktualizacji zapytania ofertowego.
5.4. Na wniosek Wykonawców, Zamawiający może zorganizować wizję lokalną.
a) Wykonawcy zainteresowani udziałem w postępowaniu i w wizji lokalnej powinni złożyć wniosek o udział w wizji lokalnej osobie wskazanej do kontaktów. Informujemy, że w przypadku udziału w wizji lokalnej osób nie będących obywatelami Polski (osoby z zagranicy) wymagane jest przedstawienie Zamawiającemu następujących informacji: imię i nazwisko, obywatelstwo, nr paszportu (dowodu osobistego), miejsce zatrudnienia.
b) Na pytania uczestników wizji lokalnej, zgłoszone indywidualnie tylko w formie pisemnej, zostaną udzielone wszystkim Wykonawcom odpowiedzi również w formie pisemnej. Zamawiający nie jest odpowiedzialny za informacje uzyskane przez Wykonawców podczas wizji lokalnej w inny sposób niż określono powyżej.
c) Udział Wykonawców w wizji lokalnej nie jest obowiązkowy. Zaleca się jednak odbycie takiej wizji, zbadanie przyszłego placu budowy i jego otoczenia oraz uzyskanie informacji, które mogą być przydatne do przygotowania oferty.
d) Zorganizowanie przez Zamawiającego wizji lokalnej oznacza zapewnienie zezwolenia na wejście
i poruszanie się Wykonawcy po terenie i obiektach Zamawiającego. Zamawiający nie pokrywa kosztów udziału Wykonawcy w wizji lokalnej, ani nie ubezpiecza Wykonawcy od jakichkolwiek wypadków, strat i szkód poniesionych przez Wykonawcę w następstwie takiej inspekcji.
e) Podczas wizji lokalnej Wykonawcy są zobowiązani do przestrzegania przepisów BHP i zaleceń Zamawiającego.

6. Informacja o kryteriach oceny oraz wagach punktowych lub procentowych przypisanych do poszczególnych kryteriów oceny oferty.

L.p. Kryterium Waga Maksymalna ilość punktów
1. Cena netto 85 % 85 punktów
2. Termin realizacji 15 % 15 punktów
Razem 100 punktów
Za najkorzystniejszą ofertę uznana zostanie oferta, która uzyska najwyższą ilość punktów w oparciu o ustalone kryteria.

7. Opis sposobu przyznawania punktacji za spełnienie danego kryterium oceny oferty.

Sposób obliczenia wartości punktowej ocenianego kryterium:


Cena netto
PC = Cn/Cb x 100 x 85 %
Gdzie:
PC – ilość punktów za kryterium Cena netto przyznanych rozpatrywanej ofercie
Cn – łączna cena netto najtańszej oferty w złotych
Cb – łączna cena netto badanej oferty w złotych

Cena musi być wyrażona w PLN (w złotych). Cena obejmuje wszelkie wydatki, jakie poniesie Wykonawca
z tytułu należytej, terminowej oraz zgodnej z obowiązującymi przepisami realizacji przedmiotu zamówienia
w szczególności: wszystkie wydatki związane z nabyciem maszyn i urządzeń, materiałów, montażem
i uruchomieniem, koszty bezpośrednie i pośrednie, koszty ogólne, delegacje związane z realizacją przedmiotu zamówienia, wszelkie opłaty, cła itp. Niedoszacowanie ceny (tj. nie uwzględnienie pełnego zakresu przedmiotu zamówienia) przez Wykonawcę nie może być podstawą do żądania zmiany wynagrodzenia ryczałtowego zawartego w umowie.


Termin realizacji
PT = Tn/Tb x 100 x 15 %
Gdzie:
PT - ilość punktów za kryterium Termin realizacji przyznanych rozpatrywanej ofercie
Tn – najkrótszy termin realizacji spośród złożonych ofert w tygodniach
Tb – termin realizacji badanej oferty w tygodniach


Suma przyznanych punktów P=PC+PT
Wszelkie obliczenia dokonywane będą z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta niepodlegająca odrzuceniu, która uzyska największą ilość punktów.

8. Miejsce i termin składania ofert

8.1. Oferty należy złożyć na adres:
Zespół Elektrowni Pątnów – Adamów – Konin S.A.
62-510 Konin, ul. Kazimierska 45
Elektrownia Pątnów
Kancelaria Główna.
8.2. Termin składania ofert: do dnia 22.11.2019 r. do godziny 12:00.
8.3. Opakowanie oferty powinno być zaadresowane i oznakowane w sposób następujący:
Zespół Elektrowni Pątnów – Adamów – Konin S.A.,
62-510 Konin, ul. Kazimierska 45, Elektrownia Pątnów, Kancelaria Główna


OFERTA NA

„Zaprojektowanie, dostawa i montaż instalacji podawania biomasy do zbiorników przykotłowych kotła K-7 w Elektrowni Konin” w ramach przedsięwzięcia pn. „Przystosowanie kotła węglowego K-7 w Elektrowni Konin do wyłącznego spalania biomasy wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną”.


NIE OTWIERAĆ PRZED 22.11.2019 r. godzina 13:00.

Do oferty należy dołączyć ofertę cenową wg Załącznika nr 1.a złożoną w wewnętrznej oddzielnie zamkniętej (odpowiednio zabezpieczonej) kopercie z nadrukiem „Cena”.
8.4. O terminie złożenia oferty świadczy data i godzina jej wpłynięcia do Zamawiającego, potwierdzona w Kancelarii Głównej.
8.5. Oferta dostarczona po terminie wyznaczonym do składania ofert nie będzie rozpatrywana, także jeżeli spóźnienie nie powstało z winy Wykonawcy i będzie zwrócona Wykonawcy bez otwierania.
8.6. Otwarcie ofert jest niejawne, bez udziału Wykonawców i zostanie dokonane przez Komisję Przetargową niezwłocznie po upływie terminu do składania ofert.
8.7. Wykonawca powinien przygotować 2 (dwa) komplety (oryginał + kopia) oferty w formie papierowej.
Do oferty w formie papierowej, Wykonawca musi dołączyć jeden egzemplarz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD. Oferta w formie elektronicznej powinna być wykonana w niżej wymienionych formatach:
a) opisy, dokumenty tekstowe: MS Word,
b) tabele, wykresy: MS Word, MS Excel,
c) harmonogramy MS Project,
d) w przypadku rysunków dopuszcza się pliki Adobe Acrobat (*.pdf),
e) dokumentacja projektowa układów technologicznych, budowlanych, elektrycznych i AKPiA może być także wykonana przy użyciu (i w formacie) specjalistycznego (dla danej branży) oprogramowania typu CAD.


9. Termin realizacji zamówienia.

9.1. Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało zrealizowane terminowo.
9.2. Oczekiwany termin realizacji zamówienia: 31.03.2021 r.


10. Wykluczenie Wykonawców, odrzucenie oferty.

10.1. Zamawiający wykluczy Wykonawcę z postępowania, jeżeli nie spełnia wymagań zapytania ofertowego.
10.2. Ofertę Wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
10.3. Wykonawcy nie przysługują roszczenia w stosunku do Zamawiającego o zwrot kosztów uczestnictwa w postępowaniu z tytułu odrzucenia jego oferty.
10.4. Informacje na temat zasad wykluczenia (w odniesieniu do podmiotów powiązanych).
10.4.1. Z udziału w postępowaniu wykluczone są podmioty powiązane osobowo i kapitałowo z Zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem
i przeprowadzeniem procedury wyboru Wykonawcy a Wykonawcą, polegające w szczególności na:
a) uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej
b) posiadaniu co najmniej 10 % udziałów lub akcji
c) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika
d) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
10.5. O wykluczeniu z postępowania Zamawiający zawiadomi niezwłocznie wykluczonego Wykonawcę podając uzasadnienie faktyczne.

11. Określenie warunków zmian umowy zawartej w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia.
Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy:
11.1. W przypadku gdy nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy.
11.2. W przypadku zaistnienia okoliczności niezależnych od Stron umowy np. siła wyższa, nieprzewidziane warunki pogodowe mogące uniemożliwić dostawę oraz inne okoliczności zewnętrzne mogące mieć wpływ na realizację postanowień umowy.
11.3. W przypadku zaistnienia okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. Zmiany umowy wymagają pisemnego aneksu pod rygorem nieważności.

12. Informacje o możliwości składania ofert częściowych czy wariantowych.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych ani wariantowych.

13. Informacja o planowanych zamówieniach uzupełniających.

Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zamówień uzupełniających.

14. Wykaz dokumentów oraz oświadczeń niezbędnych do złożenia wraz z ofertą.

14.1. Na ofertę składają się:
14.1.1. Formularz ofertowy, którego wzór stanowi Załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego oraz wszystkie pozostałe wymagane dokumenty (w tym dokumenty określone w pkt 4 zapytania ofertowego, oświadczenia, załączniki itp.) zgodnie z wymaganiami określonymi w zapytaniu ofertowym. Oferta cenowa musi być sporządzona na oddzielnym formularzu oferty według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1.a do zapytania ofertowego, złożona w wewnętrznej oddzielnej zamkniętej (odpowiednio zabezpieczonej) kopercie z nadrukiem: „Cena”.
Oferta musi być sporządzona czytelnie, w języku polskim. Oferta musi być podpisana przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy. Pełnomocnictwo do podpisania oferty musi być dołączone do oferty, o ile nie wynika ono z innych dokumentów załączonych przez Wykonawcę. Zaleca się, aby wszystkie strony oferty były ponumerowane. Ponadto wszelkie miejsca, w których Wykonawca naniósł zmiany muszą być przez niego parafowane.
14.1.2. Oświadczenie o braku powiązań osobowych i kapitałowych stanowiące Załącznik nr 4 do niniejszego zapytania ofertowego.
14.1.3. Oświadczenie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną stanowiącą Załącznik nr 5.
14.1.4. Zakres i szczegółowy opis przedmiotu oferty potwierdzający spełnienie wymagań technicznych przedmiotu zamówienia, w tym np. karty katalogowe. Propozycje zmian do części technicznej, na które Zamawiający wyraził zgodę na etapie udzielania wyjaśnień na zadane pytania należy przygotować wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 wraz z dołączoną wersją edytowalną dokumentu zapisaną na nośniku elektronicznym.
14.1.5. Ewentualnie część zastrzeżona oferty, która powinna być złożona w wewnętrznej oddzielnej kopercie.
14.1.6. Oświadczenie o wypełnieniu obowiązku informacyjnego wynikającego z art.13 i 14 RODO wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 7.
14.2. Oferta wraz z załącznikami winna być sporządzona w języku polskim. Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą zostać złożone wraz z tłumaczeniem na język polski. Tłumaczenie musi być podpisane/poświadczone przez osobę/osoby podpisującą/podpisujące ofertę, tzn. uprawnioną/uprawnione do reprezentacji Wykonawcy zgodnie z odpowiednim dokumentem, wydanym przez właściwy organ rejestrowy (np. Krajowy Rejestr Sądowy), bądź przez stosownie umocowanych pełnomocników. Tłumaczenia powinny być opatrzone tekstem „za zgodność tłumaczenia z oryginałem”. W przypadku niezgodności pomiędzy wersją obcojęzyczną i wersją polską dokumentu, rozstrzygająca jest wersja polska.
Językiem obowiązującym podczas całego przebiegu niniejszego postępowania, w tym także podczas wizji lokalnej jest język polski.
Wszystkie dokumenty dotyczące ewentualnych podwykonawców zagranicznych dostarczane przez Wykonawcę w ofercie muszą być również sporządzone, lub przetłumaczone na język polski.

Wykonawca składa tylko jedną ofertę. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem
i złożeniem oferty.
Wykonawca składa Ofertę w formie pisemnej (pod rygorem nieważności).

14.3. Brak jakiegokolwiek z wyżej wymienionych elementów będzie skutkować odrzuceniem oferty.
14.4. Zamawiający dopuszcza możliwość wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania kontraktu w postaci gwarancji bankowej zamiast proponowanych w umowie kwot zatrzymanych.

15. Informacje i wymagania dla grupy Wykonawców występujących wspólnie (konsorcjum).

15.1. W przypadku, kiedy Wykonawcą będzie konsorcjum złożone z kilku podmiotów gospodarczych, wówczas do oferty winno być dołączone oświadczenie członków konsorcjum (lub umowa) o współdziałaniu przy realizacji przedmiotu zamówienia. Oświadczenie (lub umowa) winno zawierać w szczególności następujące postanowienia:
a) wskazanie podmiotów tworzących konsorcjum,
b) określenie celu wspólnych działań jako: złożenie wspólnej oferty oraz zrealizowanie przedmiotu zamówienia,
c) wskazanie zakresu obowiązków i działań każdego z uczestników konsorcjum,
d) oznaczenie czasu trwania konsorcjum na okres nie krótszy niż okres realizacji przedmiotu zamówienia i wymagań wynikających z warunków gwarancji określonych w umowie.
e) stwierdzenie iż każdy z członków konsorcjum odpowiada wobec Zamawiającego solidarnie,
f) określenie sposobu prowadzenia spraw konsorcjum poprzez wskazanie podmiotu uprawnionego do czynności faktycznych wobec Zamawiającego (tzw. „lidera konsorcjum”); lider konsorcjum powinien być upoważniony do reprezentowania w postępowaniu wykonawców występujących wspólnie, w tym ponoszenia odpowiedzialności i przyjmowania instrukcji dla i w imieniu każdej z firm – członków konsorcjum, oraz zawarcia (podpisania) umowy, a całość realizacji umowy, łącznie z płatnościami, powinna być przeprowadzana wyłącznie z liderem konsorcjum.
15.2. Każdy z członków konsorcjum składa dokumenty zgodnie z wymaganiami zapytania ofertowego (dokumenty wymienione w punkcie 4, Załącznik nr 4, Załącznik nr 5, Załącznik nr 7) z zastrzeżeniem, że lider konsorcjum w imieniu konsorcjum składa następujące dokumenty: ofertę (według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 – formularz ofertowy oraz ofertę cenową wg Załącznika nr 1.a złożoną w wewnętrznej oddzielnej zamkniętej (odpowiednio zabezpieczonej) kopercie z nadrukiem: „Cena”), Załącznik nr 6, oraz ewentualnie część zastrzeżoną oferty, przedłoży do oferty dowód wniesienia wadium (w postaci gwarancji bankowej), a w przypadku wadium wpłaconego w pieniądzu, wniesiona kwota zostanie zarejestrowana na koncie Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert, umowę konsorcjum oraz pełnomocnictwo do występowania w imieniu konsorcjum (lidera konsorcjum).

16. Procedura postępowania po wyborze najkorzystniejszej oferty.

16.1. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty, Zamawiający zawiadomi o tym fakcie zwycięzcę przetargu.
16.2. Z wybranym Wykonawcą zostanie zawarty Kontrakt na wykonanie przedmiotu zamówienia.

17. Wadium.

17.1. Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć ofertę wadium w wysokości 350 000,00 PLN (słownie: trzysta pięćdziesiąt tysięcy).
17.2. Wykonawca wniesie wadium w jednej z następujących form:
a) pieniądzu – sposób przekazania: kwotę wadium należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Polska Kasa Opieki S.A. 92 1240 1415 1111 0000 1828 2401
Za datę wniesienia wadium w pieniądzu w formie przelewu uważa się datę wpływu środków na rachunek bankowy Zamawiającego. Wykonawca dołącza do oferty oryginał potwierdzenia przelewu lub kopię potwierdzenia przelewu z bankowym potwierdzeniem dokonania przelewu,
b) gwarancji bankowej.
17.3. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, o której mowa w pkt 17.2.b. powyżej, gwarancja powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać co najmniej następujące elementy:
a) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib,
b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją,
c) kwotę gwarancji,
d) termin ważności gwarancji: 90 dni od terminu złożenia oferty o którym mowa w pkt.8.2.
e) bezwarunkowe zobowiązanie gwaranta do „zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, że Wykonawca, którego ofertę wybrano:
 odmówił podpisania Kontraktu,
 nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania Kontraktu,
 zawarcie Kontraktu stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
17.4. Wadium należy wnieść do dnia złożenia oferty przez Wykonawcę.
17.5. Zamawiający zatrzymuje wadium, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania Umowy,
b) zawarcie Umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy,
c) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania Umowy.
17.6. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, jeżeli:
a) Zamawiający wybrał najkorzystniejszą ofertę (za wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana),
b) Zamawiający unieważnił postępowanie,
c) na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
17.7. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, zwracane jest Wykonawcy w wysokości w jakiej zostało wniesione bez odsetek.

18. Informacje dodatkowe.

18.1. Realizacja zamówienia współfinansowana jest przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 Priorytet I Zmniejszenie emisyjności gospodarki, Działanie 1.1 Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, Poddziałanie 1.1.1 Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/ przesyłowej.
18.2. Termin związania ofertą upływa po 90 dniach od terminu składania ofert. Zamawiający może zwrócić się do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie terminu związania ofertą o oznaczony okres, nie dłuższy jednak niż 60 dni.
18.3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość:
a) Odwołania postępowania w ramach zapytania ofertowego w każdym czasie bez wskazania przyczyny.
b) Zakończenia postępowania bez dokonania wyboru Wykonawcy.
c) Unieważnienia zapytania ofertowego w momencie uzyskania ofert przewyższających zakładany budżet na realizacje zamówienia lub w przypadku nieuzyskania finansowania.
18.4. W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO) informujemy, że załączamy klauzulę informacyjną dotycząca przetwarzania danych osobowych. Wykonawcy zobowiązani są do zapoznania się z treścią klauzuli informacyjnej.
18.5. Wykonawca/ podwykonawca/ podmiot trzeci, ma obowiązek, podczas pozyskiwania danych osobowych na potrzeby udziału w postępowaniu, wypełnić obowiązek informacyjny wynikający z art.13 i 14 RODO względem osób fizycznych, których dane osobowe dotyczą, i od których dane te bezpośrednio pozyskał.

Załączniki:
1. Załącznik nr 1 – formularz ofertowy.
2. Załącznik nr 1.a – formularz cenowy.
3. Załącznik nr 2 – Specyfikacja techniczna – część II: „Przystosowanie kotła węglowego K-7 w Elektrowni Konin do wyłącznego spalania biomasy wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na zaprojektowanie, dostawę i montaż instalacji podawania biomasy do zbiorników przykotłowych kotła K-7 w Elektrowni Konin”.
4. Załącznik nr 3 – Projekt Kontraktu. Kontrakt w ramach przedsięwzięcia pn.: „Przystosowanie kotła węglowego K-7 w Elektrowni Konin do wyłącznego spalania biomasy wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na zaprojektowanie, dostawę i montaż instalacji podawania biomasy do zbiorników przykotłowych kotła K-7 w Elektrowni Konin”.
5. Załącznik nr 4 – oświadczenie o braku powiązań osobowych i kapitałowych.
6. Załącznik nr 5 – klauzula informacyjna o ochronie danych osobowych.
7. Załącznik nr 6 – zmiany do Specyfikacji technicznej – część II.
8. Załącznik nr 7 – oświadczenie o wypełnieniu obowiązku informacyjnego wynikającego z art.13 i 14 RODO.
9. Załącznik nr 8 - Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia z dnia 26.06.2019r. (znak OŚ.6220.15.2019).






Pytania do postępowania w ramach zapytania ofertowego ""Zaprojektowanie, dostawa i montaż instalacji podawania biomasy do zbiorników przykotłowych kotła K-7 w Elektrowni Konin""

Lp. Tytuł pytania Data wysłania pytania Status
1. PCS7 - informacje 2019-11-15 10:49
2. PCS7 - K5 - Ilość wejść i wyjść 2019-11-15 08:04
3. Pytania do Zamawiającego. 2019-09-30 12:28


Załączniki:


Data i godzina rozpoczęcia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia przyjmowania ofert:

- - :

Data i godzina zakończenia zadawania pytań:

- - :

Uwaga:

1. Nasza firma wykorzystuje Platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z dostawcami.

2. Oferty handlowe przyjmowane są tylko przez platformę zakupową.

3. Rejestracja w bazie dostawców naszej firmy, przeglądanie zapytań ofertowych oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

4. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade zarejestruj się w bazie dostawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto dostawcy umożliwia otrzymywanie zapytań ofertowych od wielu kupców.

5. Aby przeglądać zapytania ofertowe od firmy, która je złożyła, musisz być zarejestrowany w jej bazie dostawców.

6. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.





Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...